Lokalny szlagier na remis

Orkan Konarzewo zremisował szlagierowy mecz z Lipnem Stęszew 1-1. Konarzewianie mieli spore problemy z przejęciem inicjatywy na boisku i dopiero gol dla gości podziałał na nich mobilizująco.

Od początku spotkania optyczną przewagę osiągnął zespół gości, który dość szybko zaczął stwarzać groźne sytuacje bramkowe. Konarzewianie trochę ospale bronili dostępu do własnej bramki próbując kontratakować. Niestety, nasi zawodnicy nie radzili sobie z przemieszczaniem się pod bramkę Lipna Stęszew. Konarzewianie często tracili piłkę już przed linią środkową boiska i tym samym prezentowali stęszewianom kolejne okazje do strzelenia gola. Na szczęście tego dnia gracze ze Stęszewa nie grzeszyli skutecznością. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy.

Już tradycyjnie w przerwie nastąpiło kilka zmian, które miały podnieść jakość gry konarzewskiej jedenastki. Niestety, początek drugiej poiłowy znów należał do Lipna, która nadal strało się o objęcie prowadzenia. W 62 min. marzenia kibiców i piłkarzy drużyny przyjezdnej się ziściły. Stęszewianie objęli prowadzenie 1-0 i dość szybko uwierzyli, że w Konarzewie już wygrali, choć mecz się jeszcze nie skończył. Strata bramki podziałała mobilizująco na Orkan, który wreszcie zdominował przeciwnika. Szybko przyniosło to efekt bramkowy. Dość przypadkowe, ale skuteczne podanie znalazło adresata w postaci Jakuba Budzińskiego, który skierował piłkę do siatki. Wynik remisowy nie zadowalał szczególnie graczy z Konarzewa, którzy do końca spotkania stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych okazji. Żadna z nich nie znalazła drogi do bramki i mecz zakończył się podziałem punktów. To trzeci z rzędu remis 1-1 między zespołami Orkanu i Lipna.

 

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 1 września 2012 r., godz. 17.00

Orkan Konarzewo - Lipno Stęszew 1-1 (0-0)

0-1   bramka dla Lipna (62 min.)

1-1   Budziński Jakub (70 min.)

 

Żółte kartki:   Leśny Mateusz, Kawończyk Jakub, Adamczak Krzysztof

Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Ludwiczak Łukasz

Obrońcy:   Schoen Wojciech (46 min. - Adamczak Krzysztof), Róźewski Andrzej, Karaszewski Artur, Przymusiak Maciej

Pomocnicy:   Węglewski Robert (46 min. - Leśny Mateusz), Jabłoński Adam, Kawończyk Jakub, Babijów Przemysław, Ciesielski Damian (46 min. - Budziński Jakub)

Napastnicy:   Szymczak Rafał (80 min. - Jadowski Hubert)

Rezerwowi:

Kurowski Patryk (bramkarz), Michalski Przemysław, Styperek Krzysztof

 Powrót