Prawdopodobny skład naszej grupy rozgrywkowej w A-klasie

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej dokonał wstępnego podziału zespołów na trzy grupy A-klasy w sezonie 2012/13. Podobnie jak w zeszłym roku Orkan trafił do grupy trzeciej (południowo-zachodniej) i zagra z trzynastoma rywalami.

Potencjalny skład grupy trzeciej (południowo-zachodniej) A-klasy poznańskiej:

Lipno Stęszew, Orkan Konarzewo, TS Gminy Kamieniec, Wicher Strzyżewo, LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski, Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, Korona Bukowiec, Orzeł Granowo, Tęcza Skrzynki, Huragan Łomnica (spadkowicz - 13. miejsce w Klasie Okręgowej), NKS Niepruszewo (spadkowicz - 14. miejsce w Klasie Okręgowej), Inter Zdrój (beniaminek - 1. miejsce w B-klasie), Dąb Bolewice (beniaminek - 2. miejsce w B-klasie), Tornado Trzebaw (beniaminek - 2. miejsce w B-klasie).

Informacja z serwisu internetowego Poznań FC: www.poznanfc.pl

Sporą niespodzianką w powyższym zestawieniu jest brak LZS Wronczyn, który wstępną decyzją WZPN został przydzielony do grupy drugiej A-klasy poznańskiej nazywanej grupą północną. Dziwne to posunięcie, skoro miejscowości takie jak Niepruszewo, Bolewice, a nawet Konarzewo są bardziej wysunięte na północ niż Wronczyn.

Do A-klasy wraca natomiast Tornado Trzebaw, zespół z którym rywalizowaliśmy w tej klasie rozgrywkowej w latach '90 i na początku XXI wieku. Drużyna ta przeżywała później trudne chwile i podobnie jak Orkan na moment zniknęła z futbolowej rzeczywistości. Z sentymentem powrócimy więc na wietrzne boisko do Trzebawia. Stawkę beniaminków uzupełniają zespoły ze Zdroju (Gmina Grodzisk Wielkopolski) i Bolewic (Gmina Miedzichowo koło Lwówka). Po krótkich okręgówkowych wojażach do A-klasy wraca także Hurgan Łomnica i NKS Niepruszewo - oba zespoły rok po roku awansowywały do Klasy Okręgowej kosztem Orkanu i boleśnie przekonały się o sile wyższej ligi.

Analizując wstępne zestawienie zespołów grupy trzeciej A-klasy, najdalszy wyjazd czeka nas do Strzyżewa w Gminie Zbąszyń. Niewiele krótsze "podróże" szykują się do Łomnicy i Bolewic. Rangę małych derbów utrzyma spotkanie z Tęczą Skrzynki (rywala, do którego mamy najbliżej).

Powyższy skład A-klasy może jeszcze ulec zmianie. Publikacja oficjalnego terminarza następuje zawsze w pierwszym tygodniu sierpnia. Liga powinna się rozpocząć w weekend 25-26 sierpnia.

 Powrót