Zapowiedź 24. kolejki

To już schyłek ligowych rozgrywek i coraz bliżej do ostatecznych rostrzygnięć. Orkan znacznie zminimalizował swoje szanse na końcowy sukces, ale żeby zupełnie ich nie stracić musi wywieźć komplet punktów z Jabłonnej, która broni się przed degradacją.

Przez półtora tygodnia nasi piłkarze odpoczywali i mieli wystarczająco dużo czasu aby przemyśleć ostatnie nieudane występy przeciwko drużynom Tęczy Skrzynki i Pieczarki Wielichowo. Konarzewianie w tych spotkaniach zanotowali zaledwie jeden punkt, co praktycznie odebrało nam szansę na choćby drugie miejsce w tabeli. Dopóki jednak piłka w grze wszystko jest możliwe i skoro my potrafiliśmy stracić punkty ze spadkowiczami to mogą to również uczynić pozostali. Choćby dlatego Orkan musi poważnie podejść do ostatnich trzech kolejek ligowych i uczynić wszystko aby zdobyć w nich jak najwięcej punktów.

Pierwsza okazja na zdobycz punktową nadarza się w Jabłonnej. Na boisku Piasta Orkan zagra w 24. kolejce A-klasy. Będzie to spotkanie o tyle trudne, że rywalom pali się grunt pod nogami. Zaledwie trzy punkty straty do bezpiecznej pozycji musi mobilizować do ambitnej gry i walki o każdy metr boiska. Na szczęście płyta boiska w Jabłonnej należy do jedneych z najładniejszych w naszej lidze i piłkarzom z Konarzewa powinno się tam grać w miarę swobodnie. Oby konarzewianie wykorzystali wszystkie swoje atuty i zdobyli trzy punkty w podrakoniewickiej miejscowości.

Wśród innych meczów kluczowe będzie spotkanie TS Gminy Kamieniec z Lipnem Stęszew. Obie te drużyny, podobnie jak Orkan, walczą o drugie miejsce w tabeli. W tym meczu kibicujemy zespołowi z Kamieńca, bo tylko on może jeszcze urwać punkty graczom ze Stęszewa.

Zapraszamy na spotkanie zamykające 24. kolejkę A-klasy. Na boisku wiejskim w Jabłonnej miejscowy Piast podejmować będzie Orkan Konarzewo. Początek spotkania w niedzielę, o godz. 15.00.

 Powrót