Zapowiedź 25. kolejki

W zasadzie już wszystko jasne - Orkan jest na trzecim miejscu w tabeli i niewiele wskazuje aby uległo to zmianie. Dopóki piłka w grze wszystko jest jednak możliwe i z tą wiarą piłkarze Orkanu zagrają w sobotę z Orłem Granowo.

W poprzednim tygodniu Orkan pokonał Piasta Jabłonna 5-1 i zapewnił sobie minimalnie trzecie miejsce w tabeli A-klasy. Miejsce to najgorsze, bowiem pierwsze z tych, które nic nie zyskują. Na fotelu lidera pewnie plasuje się Las Puszczykowo, który ma przewagę dwóch punktów nad Lipnem i pięciu oczek nad Orkanem. Las pewnie zmierza po awans, a równie pewnie do barażów szykuje się zespół ze Stęszewa. Iluzoryczne szanse zachował Orkan ale musiałby liczyć, że rywale stracą punkty. Trudno w to uwierzyć, bowiem puszczykowianie dwa ostatnie pojedynki zagrają na własnym boisku, a Lipno rywalizować będzie z drużynami z końca stawki.

Honor każe nam grać o punkty w każdym pojedynku i między innymi dlatego Orkan musi zagrać na pełnych obrotach z Orłem Granowo. Orzeł to solidna ekipa choć często traci punkty. Jesienią pokonała prowadzącego w tabeli Orkana 1-0, choć konarzewianie mieli w pierwszej połowie znaczną przewagę. Ogólnie rzecz ujmując w ostatnich latach mamy ujemny bilans z drużyną z Granowa. Konarzewianie wygrali zaledwie jeden mecz, raz remisowali, trzykrotnie schodzili z boiska pokonani. Pora zmienić tą niechlubną statystykę.

Atmosfera w drużynie z Konarzewa znacznie popsuła się po głupio straconych punktach w meczach z Tęczą Skrzynki (1-3) i Pieczarką Wielichowo (0-0). Humory naszym zawodnikom nieco poprawiłą wygrana na boisku w Jabłonnej (5-1). Oby równie dobry wynik wywalczyć w pojedynku z Orłem i nadsłuchiwać informacji z innych stadionów, szczególnie ze Stęszewa i Puszczykowa. Historia piłki nożnej zna wiele "cudów" które działy się ostatnich kolejkach.

Zapraszamy na ostatni mecz tego sezonu na boisku w Konarzewie. Spotkanie pomiędzy Orkanem Konarzewo i Orłem Granowo rozpocznie się w sobotę, o godz. 16.00.

 Powrót