Zapowiedź 23. kolejki

Porażka z Tęczą boli ale grać trzeba dalej. Z takim zamiarem piłkarze Orkanu Konarzewo przystąpią do pojedynku z przedostatnią w tabeli Pieczarką Wielichowo, dla której jest to mecz o życie.

Najbliższym rywalem Orkanu będzie Pieczarka Wielichowo, która zajmuje 13. miejsce w A-klasowej tabeli i jest bliska degradacji do B-klasy. Zespół z Wielichowa w zeszłym sezonie awansował do wyższej klasy rozgrywkowej i to wzbudziło duże nadzieje na udane występy na A-klasowych boiskach. Niestety, Pieczarka boleśnie zderzyła się z realiami. Do tej pory nasi rywale zanotowali zaledwie trzynaście punktów i tylko cud może ich uratować przed spadkiem. Wielichowanie liczą, że cud ziści się w Konarzewie. Jeżeli do końca rozgrywek Pieczarka zanotuje komplet zwycięstw (12 punktów), a znajdująca się na bezpiecznej pozycji Tęcza Skrzynki przegra wszystkie swoje mecze i nie da się wyprzedzić przez Piasta Jabłonna to piłkarze z Wielichowa utrzymają się w lidze. Zawiła to teoria i bardzo mało realna, ale tak czy inaczej dla Pieczarki mecz w Konarzewie będzie spotkaniem o ligowy byt.

Wyniki piłkarzy z Wielichowa nie powalają na kolana. Zaledwie trzy wygrane i cztery remisy. Kiedy przypatrzymy się bliżej dostrzegamy jednak remis w Kamieńcu z TS Gminy 1-1. Nie każdy potrafi ugrać remis na boisku w Kamieńcu. Dziękujemy Pieczarce za ten wynik, bo to dzięki niemu konarzewianie odskoczyli nieco od walczącego w czołówce TS Gminy. Niech ten wynik będzie teraz przestrogą dla zawodników Orkanu. Z graczami z Wielichowa wcale nie musi być tak lekko, łatwo i przyjemnie.

Rozgrywki ligowe zbliżają się do końca. Orkan rozegra jeszcze cztery mecze i jeśli odniesie w nich komplet zwycięstw ma dużą szansę na drugie miejsce w tabeli, a może nawet na coś więcej. Trzeba jadnak być zmobilizowanym i z ambicją walczyć w każdym meczu. Skrzynki to już przeszłość, czekamy na wygraną z Pieczarką Wielichowo.

Uwaga - mecz został przełożony z powodu organizowanego na boisku Festynu sportowo-rekreacyjnego. Nowy termin to środa, godz. 17.00 na Stadionie Gminnym w Konarzewie.

 Powrót