Nieskuteczni ale zwycięzcy i szczęśliwi

Orkan pokonał TS Gminy Kamieniec 1-0 po golu Krystiana Śmiglaka. Wynik mógł być znacznie wyższy, ale piłkarze obu ekip byli niezwykle nieskuteczni. Kamieńczanie mieli dwa słupki, a Orkan zmarnował kilka sytuacji sam na sam.

Wyrównana pierwsza połowa zwiastowała emocjonujący mecz, który dla obu drużyn był niezwykle ważny w kontekście gry o awans. Próby ataków przeprowadzali zarówno goście jak i gospodarze, ale piłka ani razu nie znalazła drogi do bramki. Mimo to, pierwsza odsłona mogła się podobać, bo nie brakowało efektownych odbiorów piłki i ciekawej kombinacyjnej gry. Nie samym stylem wygrywa się mecze, więc w drugiej połowie oba zespoły musiały powalczyć o gole.

Z bojowym nastawieniem Orkan wyszedł na drugą połowę, ale dość szybko dał się zepchnąć do defensywy. Po kilku minutach sytuacja unormowała się i konarzewianie coraz śmielej przedzierali się pod kamieniecką bramkę. Udało nam się wywalczyć kilka stałych fragmentów gry. Najpierw Mateusz Leśny minimalnie chybił z rzutu wolnego, ale chwilę później po tym samym elemencie gry i strzale głową Krystiana Śmiglaka objęliśmy prowadzenie. Konarzewianie chcieli szybko dobić rywali, ale ich próby w kolejnych minutach nie przynosiły pożądanego rezultatu. Z losem przegranego nie pogodzili się piłkarze TS Gminy, którzy odgryzali się coraz groźniejszymi atakami. Kamieńczanie mieli sporego pecha bo dwukrotnie futbolówka zatrzymywała się na słupku naszej bramki. Świetnie dysponowany był też nasz bramkarz, który bronił niemal w beznadziejnych sytuacjach. Pod koniec spotkania prawie cała drużyna przyjezdna forsowała konarzewską obronę pozostawiając niemal bez opieki strefę defensywną. Orkan miał kilka wyborowych okazji sam na sam, ale konsekwentnie ich nie wykorzystywał. Do ostatnich minut drżeliśmy o wynik, ale ten nie uległ już zmianie i trzy punkty zostały w Konarzewie.