Zapowiedź 21. kolejki

Jeszcze nie ochłonęliśmy po emocjonującym spotkaniu z Lasem Puszczykowo, a już w najbliższą niedzielę czeka nas kolejny mecz na szczycie. Tym razem rywalem trzeciego w tabeli Orkanu będzie drużyna z czwartego miejsca - TS Gminy Kamieniec.

W Puszczykowie konarzewianie zagrali niemal perfekcyjnie i bez skrupułów obnażyli wszystkie błędy obrony Lasu Puszczykowo. Pora jednak zapomnieć o czwartkowym sukcesie i skupić się na równie ważnym meczu z TS Gminy Kamieniec. Wiele wskazuje na to, że obok poprzedniego spotkania będzie to najważniejsza konfrontacja tej wiosny, która może uchylić jednej z drużyn drzwi do Klasy Okręgowej. Doskonale zdają sobie z tego sprawę przedstawiciele obu ekip, stąd możemy przypuszczać, że będzie to interesujące widowisko.

Biorąc pod uwagę fakt, że mecz rozgrywany jest na boisku w Konarzewie jako faworyta najbliższego spotkania należy wskazać Orkan. Konarzewianie radzą sobie za zmiennym szczęściem. Notują bardzo dobre mecze na trudnym terenie takie jak w Bukowcu i w Puszczykowie, a jednocześnie tracą punkty z ligowymi średniakami m.in. z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. Wiosną dużo lepsze rezultaty osiągnął TS Gminy Kamieniec. Kamieńczanie nie doznali w tej rundzie porażki i gdyby nie dotkliwa wpadka z Pieczarką Wielichowo (1-1) mieliby komplet zwycięstw. Nic więc dziwnego, że nasi najbliżsi rywale znacznie przesunęli się w górę A-klasowej tabeli i zaczęli się liczyć w grze o awans. Potencjał zespołu z Kamieńca musi być spory skoro ekipa ta strzeliła dotąd 60 bramek. Kiedy Orkan toczył zacięty bój z Lipnem piłkarze TS Gminy odpoczywali, bo ich mecz przełożono.

Bilans meczów Orkanu z TS Gminy Kamieniec jest korzystny dla drużyny z Konarzewa. Z ośmiu ostatnich spotkań aż pięć wygrał Orkan (kolejno: 3-1, 3-1, 2-1, 7-0 i jesienią w Kamieńcu 3-2), dwukrotnie padł remis (2-2 i 2-2), a tylko raz wygrał zespół z Kamieńca (5-3). W najbliższym meczu konarzewianie zagrają o polepszenie tego bilansu, a nasi rywale zechcą zmazać plamę na honorze po dotkliwej porażce 0-7, poniesionej zeszłej wiosny na naszym boisku.

Zapowiadający się baredzo ciekawie mecz na szczycie A-klasy zostanie rozgrany na Stadionie Gminnym w Konarzewie, w niedzielę, o godz. 16.00.

 Powrót