Zapowiedź 19. kolejki

Dwukrotny wicemistrz Polski i dwukrotny zdobywca krajowego pucharu będzie rywalem Orkanu w najbliższej kolejce spotkań. Dyskobolia Grodzisk to klub legenda i choćby z tego względu należy jej się szacunek.

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski powstała w 1922 roku i pod tym względem jest rówieśnikiem poznańskiego Lecha. Największe sukcesy zespołu przypadły na przełom wieków, kiedy drużyna seniorów w imponującym stylu wywalczyła awans do Ekstraklasy, gdzie z powodzeniem grała przez prawie 10 lat. To była wielka sprawa - kilkunastotysięczne miasteczko w Wielkopolsce rywalizowało jak równy z równym z Legią Warszawa, Wisłą Kraków, Lechem Poznań i innymi potentatami krajowego futbolu. Skazywani na pożarcie gracze Dyskoboli wielokrotnie pokazywali swoją siłę, co doprowadziło ich do spektakularnych sukcesów: podwójnego wicemistrzostwa Polski (2003, 2005), dwukrotnego zdobycia Pucharu Polski (2005, 2007) oraz dwukrotnego Pucharu Ekstraklasy (2007, 2008). To nie był koniec wyczynów Dyskobolii, która rywalizowała również w europejskich pucharach. Zespół z Grodziska Wielkopolskiego eliminował takie zagraniczne firmy jak choćby Herthę Berlin czy Manchester City. To było jak piękny sen, który skończył się wraz z odejściem jedynego sponsora i właściciela klubu Zbigniewa Drzymały w lipcu 2008 roku. Ekstraklasowa licencja trafiła do Polonii Warszawa, a Dyskobolia została zdegradowana do IV ligi, z której skrupulatnie spadała aż do A-klasy.

Dzisiejsza Dyskobolia tylko nazwą nawiązuje do sukcesów sprzed lat. Klub ze zmiennym szczęściem radzi sobie w rozgrywkach A-klasy. Kadrę zespołu towrzą w większości młodzi gracze, którzy ambicją nadrabiają brak doświadczenia. W ostatnich trzech meczach grodziszcznie zdobyli jednak komplet punktów i to pozwoliło im awansować o kilka miejsc w tabeli. Piłkarze Dyskobolii dobrą serię chcą podtrzymać w Konarzewie. Możemy się spodziewać, że z Grodziska przyjedzie spora grupa głośnych kibiców w zielono-białych strojach. Nie wolno nam jednak zapominać kto będzie gospodarzem najbliższego meczu.

Orkan powoli wychodzi z początkowego kryzysu formy i oby było tak dalej. Konarzewianie wygrali dwa ostatnie spotkania. Z Zenitem Wytomyśl nie zachwycili ale odnieśli zwycięstwo 3-1, a następnie przywieźli trzy punkty z "gorącego terenu" w Bukowcu (2-0). Szczególnie to ostatnie zwycięstwo powinno podbudować morale konarzewskich piłkarzy, którzy wciąż liczą się w wyrównanej walce o awans.

Przed piłkarzmi Orkanu Konarzewo trudny mecz z nieobliczalną Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. Konarzewianie muszą jednak to spotkanie wygrać aby z optymizmem patrzeć w przyszłość, na jeszcze trudniejsze mecze m.in. z prowadzącym Lasem Puszczykowo. Początek meczu z Dyskobolią na Stadionie Gminnym w Konarzewiew sobotę, o godz. 16.00.

W sobotnie popołudnie zagrają również młodzicy Orkanu Konarzewo. Młodzieżowy zespół z Konarzewa pojedzie po punkty do Stęszewa gdzie zagra spotkanie derbowe z Lipnem. Trzymajmy kciuki za młodych, ale bardzo ambitnych zawdoników, aby podtrzymali dobrą serię i odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. Spotkanie na Stadionie Miejskim w Stęszewie, w sobotę, o godz. 13.00. Zbiórka przed szatnią w Konarzewie o godz. 11.35.

 Powrót