Zapowiedź 22. kolejki

W 22. kolejce spotkań Orkan Konarzewo zagra ważne i trudne spotkanie z Tęczą Skrzynki. Nasi rywale balansują na granicy strefy spadków i pilnie potrzebują punktów.

Orkan w wielkim stylu powrócił do rywalizacji o awans do Klasy Okręgowej. Konarzewianie zdobyli w dwóch ostatnich pojedynkach komplet punktów i nie tylko poprawili swoje konto, ale również uprzykrzyli życie konkurentom z Puszczykowa i Kamieńca. Orkan jest w ścisłej czołówce pretendentów do końcowego sukcesu i u chyłku bieżącego sezonu jeszcze wiele może zdziałać. Aby utrzymać się na wyoskiej drugiej pozycji w tabeli gracze z Konarzewa nie mogą już tracić punktów. Pierwsza trudna próba czeka nas już w sobotę w Skrzynkach.

Tęcza to zespół zajmujący niską pozycję w tabeli, ale to ekipa wyjątkowo niewygodna dla zawodników z Konarzewa. Wynika to z zależności historycznych i derbowego charakteru wzajemnych konfrontacji. Nawet gdy Tęcza miała serię porażek potrafiła zmobilizować się na mecz z Orkanem i niejednokrotnie urwała nam punkty. Teraz mobilizacja będzie jeszcze większa bowiem piłkarzy z Gminy Stęszew dodatkowo mobilizuje walka o utrzymanie, która ciągle nie jest przesądzona. Najgroźniejszym rywalem Tęczy w batalii o zachowanie A-klasowego bytu jest Piast Jabłonna, z którym Orkan zagra w 24. kolejce.

Tęcza w ostatnich spotkaniach pokazała charakter i zanotowała ważne sześć punktów z bezpośrednimi rywalami w boju o utrzymanie. Te wygrane na pewno podbudowały morale ekipy ze Skrzynek, która dobre wyniki zechce przełożyć na spotkanie z Orkanem. Konarzewianie grali z Tęczą wielokrotnie i wiedzą, że to nie będzie łatwy pojedynek. Ostatnie spotkanie rozgrywane jesienią również było bardzo zacięte, a piłkarze z Konarzewa wygrali 1-0, po golu w końcówce spotkania.

Bardzo ważny, z punktu widzenia położenia w tabeli obu zespołów, mecz zostanie rozgrany na boisku wiejskim w Skrzynkach w sobotę, o godz. 17.00.

 Powrót