Nie zachwycili ale wygrali

Orkan Konarzewo pokonał Zenit Wytomyśl 3-1 i odniósł pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. To nie była przekonująca wygrana, choć gdyby konarzewianie byli skuteczniejsi mogli wygrać znacznie wyżej.

Orkan rozpoczął spotkanie nieco zdeprymowany, bowiem ciążyła na nim presja faworyta. Konarzewianie musieli to spotkanie wygrać. Zespół z Konarzewa stwarzał sobie wiele sytuacji, ale gole jakoś nie chciały wpadać. Dopiero w 20 min. strzelecką niemoc przełamał Krystian Śmiglak i dał nam prowadzenie. W kolejnych minutach znów mieliśmy kilka dobrych okazji do podwyższenia wyniku, ale ani Hubert Jadowski ani Rafał Szymczak nie zdołali pokonać golkipera przyjezdnych.

Po zmianie do stron do głosu, przez kilka minut, doszli piłkarze Zenitu. Wytomyślanie próbowali nawiązać walkę z zespołem z Konarzewa, ale byli karceni tragicznymi w skutki kontrami. W 52 min. znakomicie lewą stroną boiska popędził Jakub Budziński i wyłożył piłkę jak na tacy Krystianowi Śmiglakowi, który trafił do siatki. Po kilkunastu minutach dobrą akcją zrewanżowała się prawa flanka naszej ofensywy. Rafał Szymczak przeprowadził akcję, którą z pomocą Krystiana Śmiglaka, podwyższył wynik pojedynku na 3-0. To była pierwsza bramka nowego zawonika Orkanu, sprowadzonego zimą z GKS Gułtowy. Wysokie prowadzenie uśpiło szeregi defensywne orkanowców, którzy w końcówce spotkania przepuścili jeden z kontrataków Zenitu. Tym sposobem goście uratowali honor i zdobyli w Konarzewie bramkę.

Orkan wygrał 3-1, ale nie zachwycił stylem tego zwycięstwa. Konarzewianie marnowali wiele sytuacji, a ponadto mieli problemy z regularnym utrzymywaniem się przy piłce. Mecz z ostatnią drużyną w tabeli powinien wyglądać dużo lepiej w naszym wykonaniu.

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 14 kwietnia 2012 r., godz. 16.00

Orkan Konarzewo - Zenit Wytomyśl 3-1 (1-0)

1-0   Śmiglak Krystian (20 min.)

2-0   Śmiglak Krystian (52 min.)

3-0   Szymczak Rafał (70 min.)

3-1   bramka dla Zenitu (86 min.)

 

Żółte kartki:   Kawończyk Jakub   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Ludwiczak Łukasz

Obrońcy:   Przymusiak Maciej (75 min. - Jezierski Jakub), Węglewski Robert, Karaszewski Artur, Adamczak Krzysztof

Pomocnicy:   Jabłoński Adam, Szymczak Rafał (90+1 min. - Kurowski Adrian), Nowaczyk Maciej (60 min. - Kawończyk Jakub), Budziński Jakub

Napastnicy:   Jadowski Hubert (46 min. - Różewski Andrzej), Śmiglak Krystian

Rezerwowi:

Kurowski Patryk (bramkarz), Styperek Krzysztof

 

 Powrót