Zapowiedź 17. kolejki

Z ostatnim w tabeli Zenitem Wytomyśl zagra Orkan Konarzewo o pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Aż się prosi, żeby powiedzieć - jak nie teraz to kiedy, jak nie z nimi to z kim ?

Oba zespoły dzieli różnica jedenastu miejsc w tabeli i 21 punktów, ale paradoksalnie to Zenit lepiej zainaugurował rundę wiosenną. Zespół z Wytomyśla wygrał dwa pierwsze mecze i gdyby nie zeszłotygodniowa przegrana byłby na dobrej drodze do utrzymania się w A-klasie. Po dotkliwej porażce na własnym boisku z Orłem Granowo 1-3 wytomyślanie nadal piastują mało zaszczytną pozycję "czerwonej latarni" ze sporą stratą do bezpiecznych miejsc. Tak słabą pozycję Zenit zawdzięcza fatalnej postawie w minionej rundzie, kiedy wytomyślanie przegrywali mecz za meczem i tracili mnóstwo goli (w całej piłkarskiej jesienii ponad 60). Nic więc dziwnego, że po zakończeniu jesiennych rozgrywek Zenit uchodził za murowanego "faworyta" do spadku. Humory kibicom z Wytomyśla na pewno poprawiły dwa zwycięstwa zanotowane na początku tej rundy i z pewnością wyostrzyły apetyty na kolejne wygrane.

Nie jest tajemnicą, że Orkan pogrążony jest w kryzysie, którego pierwszym objawem był blamaż we Wronczynie (0-3), a kolejnymi nieudane spotkania z LSS Ptaszkowo (0-0) i Lipnem Stęszew (1-1) pozostawiające sporą dozę niedosytu. Konarzewianie potrzebują przełamania oraz wysokiej wygranej i wydaje się, że nie będzie na to lepszej sposobności jak w spotkaniu z ostatnią drużyną w ligowej tabeli. Historia konarzewsko-wytomyskich pojedynków pokazała jednak, że o zwycięstwo nie musi być wcale tak łatwo. W poprzednim sezonie Orkan został dwukrotnie skarcony przez Zenit. W Wytomyślu przegraliśmy 3-4, a w Konarzewie musieliśmy zadowolić się wymęczonym remisem (2-2). Nieudane spotkania z sezonu 2010/11 powetowaliśmy sobie pół roku temu kiedy rozbiliśmy rywali na ich boisku aż 7-0. Oby to był dobry zwiastun przed sobotnim pojedynkiem.

Mecz na Stadionie Gminnym w Konarzewie, w sobotę, o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich symaptyków.

W bieżącej kolejce zagrają również młodzicy, którzy pojadą na spotkanie do Poznania aby zagrać z Polonią. Mecz naszych młodych pociech zaplanowano na niedzielę, godz. 14.00 (zbiórka w Konarzewie o godz. 12.10).

 Powrót