Zapowiedź 15. kolejki

Orkan Konarzewo zaliczył wyraźny falstart w nowej rundzie A-klasy poznańskiej i już w pierwszej kolejce stracił pozycję lidera. Aby dodatkowo nie stracić szans na awans konarzewianie muszą dziś pokonać na własnym boisku LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski.

Orkan zaliczył bardzo nieudany mecz we Wronczynie, ale przez ostatnie lata zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić. Konarzewianie regularnie są punktowani na wronczyńskim boisku i "konia z rzędem" temu komu uda się poprowadzić naszych piłkarzy do zwycięstwa na tym trudnym terenie. Pora jednak zapomnieć o tej klęsce i skupić się na kolejnym spotkaniu, które już w najbliższą sobotę. Do Konarzewa przyjedzie ekipa LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski, w bardziej tradycjonalnych kręgach znana jako LSS Ptaszkowo.

LSS w pierwszej zimowej kolejce zdołało zremisować w spotkaniu derbowym z Orłem Granowo 2-2. Ptaszkowianie czują niedosyt po tamtym spotkaniu i z pewnością chcą wywalczyć korzystny wynik w Konarzewie. W poprzednich latach udowodnili, że na naszym boisku walczyć potrafią. Konarzewianie zawsze mieli spory problem ze sforsowaniem dobrze dysponowanej linii obrony LSS. W sezonie 2009/10 po męczarniach wygraliśmy 1-0, a sezon później zdołaliśmy jedynie bezbramkowo zremisować. Rywalizacja między oboma klubami zawsze była zacięta. Nie inaczej było jesienią, kiedy kilkakrotnie zmieniało się prowadzenie, a w końcu padł wynik remisowy 2-2.

Dzisiaj Orkan bardzo potrzebuje zwycięstwa, żeby podbudować morale i uwierzyć w swoje siły i możliwości. Zadania nie ułatwią nam rywale, ale grając rozsądnie i rozważnie powinniśmy pokusić się o trzy punkty. Początek spotkania na Stadionie Gminnym w Konarzewie zaplanowano na sobotę, godz. 16.00. Uwaga, to nowa i stała godzina rozgrywania meczów A-klasy w Konarzewie.

Nieco wcześniej bo o godz. 13.00 na płytę naszego boiska wybiegną piłkarze drużyny młodzików, którzy zmierzą się z rywalem "zza miedzy" - Wielkopolską Komorniki. Zapraszamy do kibicowania naszym młodym zawodnikom w prestiżowym spotkaniu.

 Powrót