Wstydliwy falstart Orkanu

Kompleks wronczyński trwa. Orkan doznał bolesnej porażki z LZS Wronczyn 0-3 i stracił dystans w tabeli do uciekających Lasu i Lipna. Konarzewianie zagrali słabo i wyłącznie do siebie mogą mieć pretensje po tej klęsce.

Orkan z perspektywy czołówki A-klasy jechał do Wronczyna w roli gospodarza. Konarzewianom nigdy nie grało się łatwo na boisku w podstęszewskiej wiosce, ale myśląc o najwyższych celach powinniśmy przywieść stamtąd choćby punkt. Od pierwszych minut pojedynku stało się jasne, że nie będzie to łatwe zadanie. Konarzewianie niby próbowali budować akcje ofensywne, ale byli boleśnie karceni kontrami realizowanymi przez graczy LZS. Jeszcze w pierwszej połowie straciliśmy dwa gole. Czara goryczy przelała się w drugiej odsłonie, bowiem gospodarze ustalili wynik na boleśnie brzmiące 3-0. Może i wynik ten nie odzwierciedla w pełni boiskowych wydarzeń, ale jedno nie ulega wątpliwości - LZS był dziś zespołem lepszym, skuteczniejszym i lepiej zorganizowanym. Nie daje nam to wielu powodów do optymizmu, bo skoro przegrywamy z drużyną walczącą o utrzymanie, to jak poradzimy sobie z potentatami rozgrywek.

Orkan pojechał do Wronczyna z kilkoma nowymi piłkarzami, którzy wyraźnie nie są jeszcze zgrani z resztą składu. Nasz blok defensywny był dziś wyjątkowo chojny i znacznie poimógł zawodnikom LZS. Zabrakło nam również argumentów ofensywnych. Do Wronczyna nie mógł pojechać nasz czołowy napastnik - Krystian Śmigak. Już w poprzednim sezonie przekonaliśmy się jak wiele zależy od obecności tego piłkarza.

Porażka 0-3 boli i boleć będzie jeszcze długo, ale nie należy załamywać rąk. Do rozgrania pozostało jeszcze dwanaście spotkań, a piłkarska A-klasa już wielokrotnie udowadniała, że jest ligą nieprzewidywalną. Las i Lipno cieszą się dziś z porażki Orkanu, ale naprawdę szczęśliwy będzie tylko ten kto uśmiechnie się u schyłku rozgrywek 9 czerwca.

 

Stadion wiejski we Wronczynie, 25 marca 2012 r., godz. 14.00

LZS Wronczyn - Orkan Konarzewo 3-0 (2-0)

1-0   bramka dla LZS (25 min.)

2-0   bramka dla LZS (32 min.)

3-0   bramka dla LZS (56 min.)

 

Żółte kartki:   ---   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:

Obrońcy:

Pomocnicy:

Napastnicy:

Rezerwowi:

 

 Powrót