Na szcycie na remis

Nowy lider - Lipno Stęszew zremisowało ze starym liderem - Orkanem Konarzewo 1-1 w meczu na szczycie piłkarskiej A-klasy. Z remisu najabardziej ucieszyli się piłkarze z Puszczykowa.

Rywalizacja stęszewsko - konarzewska zawsze należała do emocjonujących i nie inaczej było tym razem, chcociaż piłkarze obu ekip raczyli nas wieloma nieudanymi akcjami i bezbarwną "kopaniną" w środku pola. Pierwsza połowa należała do wyrównanych, choć z delikatnym wskazaniem na zawodników Lipna. Stęszewianie starali się jak mogli, aby pokonać naszego bramkarza Łukasza Ludwiczaka, ale tego dnia niewiele im wychodziło. Kiedy wydawało się, że na półmetku spotkania będziemy mieli wynik bezbramkowy, Lipno zdobyło gola. Sędzia najpierw odgwizdał spalonego, po czym zmienił decyzję i podyktował gospodarzom rzut wolny z linii pola karnego. Piłkarz miejscowej drużyny wykorzystał niedokładne ustawienie "muru" i skierował piłkę przy bliższym słupku konarzewskiej bramki. Dostaliśmy gola do szatni i w drugiej odsłonie musileiśmy zagrać znacznie lepiej.

Niestety, początek drugiej połowy był niemal identyczny do całej pierwszej. Królowała niedokładność, wybianie piłki "na wyjazd" i agresywna gra w środku pola. Konarzewianie próbowali coś sklecić, a Lipno kontratakowało. Po jednym z kontrataków Łukasz Ludwiczak musiał interweniować w sytuacji sam na sam, na szczęście skutecznie. Przełomowy moment meczu przypadł na 75 min., kiedy sędzia musiał pokazać czerwoną kartkę piłkarzowi gospodarzy za faul. Orkan stanął przed szansą na wywiezienie ze Stęszewa punktów i szansy tej niezmarnował. W 81 min. w zamieszaniu pod bramką Lipna piłkę do siatki skierował Krystian Śmiglak. Konarzewianie grali do końca i w doliczonym czasie gry powinni dostać rzut karny. Arbiter nie zauważył jednak zagrania ręką stęszewskiego obrońcy w polu karnym. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, ale obie drużyny pokazały, że z taką grą o awans będzie bardzo ciężko.

 

Stadion Miejski w Stęszewie, 7 kwietnia 2012 r., godz. 16.00

Lipno Stęszew - Orkan Konarzewo 1-1 (1-0)

1-0   - wolny   bramka dla Lipna (45 min.)

1-1   Śmiglak Krystian (81 min.)

 

Żółte kartki:   Leśny Mateusz  

Czerwone kartki:    zawodnik Lipna za faul (75 min.)

 Powrót