Zapowiedź 1. kolejki

Pojedynkiem z Interem Zdrój piłkarze Orkanu Konarzewo zainaugurują nowy sezon ligowy. Nasz pierwszy rywal to beniaminek A-klasowych rozgrywek.

Inter Zdrój jest absolutnym beniaminkiem A-klasy bo awansował do niej po raz pierwszy w swojej krótkiej historii. Klub piłkarski w Zdroju powołano w marcu 2007 roku. Kilka miesięcy później drużyna zadebiutowała w B-klasie, gdzie grała przez pięć kolejnych sezonów. Od czterech lat Inter należał do ścisłej czołówki tabeli B-klasy i w końcu mógł cieszyć się z awansu wywalczonego w bardzo dobrym stylu. Piłkarze z gminy Grodzisk wygrali 15 meczów, 3 razy remisowali, a tylko dwukrotnie schodzili z boiska pokonani. Dzięki satysfakcjonującym wynikom Inter wypracował bezpieczną przewagę punktową nad resztą stawki i w niedzielę zadebiutuje w A-klasie.

O potencjale zespołu ze Zdroju nie możemy wiele powiedzieć, ponieważ gramy z nimi po raz pierwszy w historii. Na szczęście dobrze znane jest nam boisko w Ptaszkowie, z którego korzysta klub ze Zdroju. To bardzo ładny obiekt z murawą stworzoną do kombinacyjnej, technicznej gry. Mamy nadzieję, że będzie to atutem graczy z Konarzewa. Piłkarze ze Zdroju ze zmiennym szczęściem radzili sobie w sparingach gdzie zanotowali dwie wygrane (Orzeł Granowo 5-3, Pieczarka Wielichowo 5-3), dwie porażki (Poznań FC 1-7, Znicz Obra 2-3) i remis (LSS Ptaszkowo 2-2). Liga rządzi się jednak swoimi prawami i wyniki meczów towarzyskich nie powiedzą nam nic o aktualnych możliwościach naszego najbliższego rywala.

Orkan Konarzewo to już doświadczony A-klasowiec, który do 2008 roku plasuje się w czołówce rozgrywek. O awans ocieraliśmy się już kilka razy, więc i teraz chcemy powalczyć o najlepsze lokaty. Droga do tego celu jest prosta, trzeba wygrywać mecze. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę. Naprzeciwko nas stanie zespół nieobliczalny, który na wzlocie ambicji i determinacji może wywyalczyć dobry wynik. Konarzewianie muszą konsekwentnie podejść do tego spotkania i pokazać jaka jest siła ligowego doświadczenia.

Inauguracyjny mecz Orkanu w nowym sezonie zostanie rozgrany na Stadionie Gminnym w Ptaszkowie, w niedzielę, o godz. 11.00.

 Powrót