Zapowiedź 18. kolejki

Na piłkarzy Orkanu Konarzewo czeka ciężka przeprawa w Bukowcu z miejscową Koroną. Konarzewianie muszą mierzyć się nie tylko z rywalami ale również ze swoimi słabościami, których na początku wiosennych rozgrywek nie brakuje.

Orkan zaliczył bardzo przeciętny strat rundy rewanżowej, który na pewno nie przystoi drużynie walczącej o awans. Konarzewianie zanotowali zaldwie jedno zwycięstwo, dwa remisy i kompromitującą porażkę. Dopiero tydzień temu udało się zdobyć pierwszy komplet punktów. Mecz z Zenitem Wytomyśl miał być lekki, łatwy i przyjmeny, ale Orkan zrobił wszystko aby to spotkanie sobie utrudnić. Zwycięstwo 3-1 cieszy, ale nikogo nie powala na kolana. Pora wreszcie na przekonujące zwycięstwa i potwierdzenie wysokich aspiracji.

W najbliższej kolejce nie będzie łatwo o punkty, bowiem Orkan rusza na bój do Bukowca. Słowo "bój" jest tu jak najbardziej uzasadnione, bowiem pojedynki obu ekip obfitują w emocje. W poprzednim sezonie zespoły z Konarzewa i Bukowca walczyły o awans do "okręgówki". W Bukowcu Korona dość szczęśliwie wygrała 2-1, a pół roku później Orkan, również ze sporą dozą szczęścia, zremisował na własnym boisku 1-1 i odebrał rywalom szansę na promocję do "okręgówki". Tamtą skazę na honorze bukowczanie zmazali w rundzie jesiennej tego sezonu pokonując Orkan 2-1. Była to nasza jedyna porażka na stadionie w Konarzewie w trwających rozgrywkach. Pora na rewanż i wygraną na boisku rywala.

Korona Bukowiec w bieżącym sezonie radzi sobie raczej słabo zajmując miejsca w dolnej części tabeli - 10. miejsce. Jest to pozycja na tyle bezpieczna, żeby nie bać się degradacji, ale jednocześnie mało chwalebna i niestosowna dla zespołu z takimi tradycjami sportowymi jak Korona. Stąd też należy przypuszczać, że mecz z Orkanem traktowany jest w Bukowcu jako dobra okazja do polepszenie skromnego dorobku punktowego, podbudowania morale oraz odniesienia prestiżowego zwycięstwa. Głęboko wierzymy, że konarzewianie rychło te bukowieckie aspiracje zweryfikują.

Nastąpiła istotna zmiana w terminarzu. Mecz Korona Bukowiec - Orkan Konarzewo odbędzie się w sobotę, o godz. 16.00 na Stadionie Gminnym w Bukowcu (pierwotnie planowano termin niedzielny). Seredecznie zapraszamy.

 Powrót