Zapowiedź 26. kolejki

W ostatniej kolejce rozgrywek ligowych Orkan Konarzewo zagra wyjazdowy mecz z Wiecherem Strzyżewo. W tabeli niby wszystko jasne, ale liczymy na cud.

Za nami 25 kolejek ligowych rozgrywek, które zostaną zwieńczone ostatnim meczem już w najbliższą sobotę. Konarzewianie na ostatni w tym sezonie bój o punkty udadzą się na boisko Wichera Strzyżewo. Rywale są w tym sezonie wyjątkowo solidnym zespołem i niemal całą rundę jesienną znajdowali się na pocyzji lidera A-klasy, wymiennie z Orkanem Konarzewo. Wiosna była dużo gorsza w wykonaniu zawodników z podzbąszyńskiej miejscowości i to sprawiło, że Wicher znajduje się dziś na szóstej pozycji w tabeli. Nie zmienia to faktu, że w kontekście wyników całego sezonu, piłkarze ze Strzyżewa mogą uznać miniony sezon za udany. Z pewnością zechcą to przypieczętować w ostatnim pojedynku przed przerwą letnią. W Strzyżewie dwukrotnie graliśmy z Wicherem, a bilans tych pojedynków to zywcięstwo 1-0 w sezonie 2008/09 i porażka 3-4 dwa sezony później. Jesienią mecz na szczycie A-klasy rozgrany w Konarzewie zakończył się podziałem punktów i remisem 1-1. Bramkę w tamtym spotkaniu zdobył Mateusz Leśny, który w najbliższej kolejce nie zagra z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Orkan nadal marzy o drugim miejscu w tabeli, które pozostaje tak abstarkcyjne jak zwycięstwo Pieczrki Wielichowo w meczu z Lipnem Stęszew. Iluzoryczne szanse nadal jednak istnieją i konarzewianie nie mogą pozwolić sobie na straty punktów w spotkaniu z Wicherem Strzyżewo. Nawet komplet punktów, najprawdopodobniej nie zmieni naszej pozycji w tabeli, ale sprawi, że na wakacje pojedziemy w lepszych humorach. Choćby dlatego warto powalczyć o pełną pulę na boisku w Strzyżewie. Początek tej konfrontacji zaplanowano w sobotę, o godz. 16.00.

.

Analiza sytuacji w czołówce A-klasy poznańskiej - grupy III:

 Drużyna

 Pkt

 AWANS

 BARAŻE

 Las Puszczykowo

 54

 Las musi przynajmniej zremisować z Dyskobolią.  Las musi przegrać z Dyskobolią, a Lipno musi wygrać z Pieczarką.

 Lipno Stęszew

 52

 Lipno musi wygrać z Pieczarką, a Las musi przegrać z Dyskobolią.  Lipno musi przynajmniej zresmisować z Pieczarką.
 Orkan Konarzewo

 49

 Nie ma możliwości awansować bezpośrednio.  Orkan musi wygrać z Wicherem, a Lipno musi przegrać z Pieczarką.

Obliczając prawdopodobieństwo wystąpienia poszczególnych zdarzeń, na podstawie częstości zdobywanych i traconych punktów przez poszczególne drużyny na boiskach swoich i obcych, najbardziej prawdopodobnym wariantem jest sytuacja, w której poszczególne drużyny nie zmienią swojego miejsca osiągniętego po 25. kolejce.

Las wygra rozgrywki - 83 %

Lipno zajmie przynajmniej drugie miejsce - 96 %

Orkan zajmie przynajmniej trzecie miejsce - 100 %

Tylko cud może odebrać Lasowi awans, a Lipnie pozycję barażową. Orkan ma tylko 4 % szans na zajęcie miejsca barażowego.

 Powrót