Zapowiedź 13. kolejki

To będzie "mecz jesienii" na boisku w Konarzewie. Lider rozgrywek - miejscowy Orkan podejmować będzie zespół zajmujący drugie miejsce w tabeli - Wicher Strzyżewo. Emocje gwarantowane !

Za nami dwanście kolejek ligowych, a już w najbliższy weekend ostatni mecz mistrzowski tej jesieni - mecz nie byle jaki - spotkanie lidera z wiceliderem tabli A-klasy poznańskiej. 

Pozycję wicelidera dość zaskakująco zajmuje Wicher Strzyżewo. Przed rozgrywkami nikt nie widział tego klubu w gronie faworytów, a tymczasem piłkarze z Gminy Zbąszyń długi czas utrzymywali się na szczycie A-klasowej tabeli. Strzyżewianie zaliczyli imponującą rundę odnosząc aż osiem wygranych, w tym pięć na obcych boiskach. Już w pierwszej kolece Wicher pokazał swoją siłę i rozgromił w Puszczykowie tamtejszy Las w rozmiarach 6-3, a kolejne spotkania były nie mniej udane. Orkan długo gonił Wichera i dopadł go przed trzema tygodniami wyprzedzając go w tabeli, ale szansa na bezpośredni pojedynek dopiero nastąpi, w najbliższy świąteczny piątek. Przez całą rundę szli "łeb w łeb" - to będzie spotkanie dwóch równorzędnych zespołów.

Orkan Konarzewo ma już na koncie 26 punktów i jest to najlepszy wynik na półmetku rozgrywek od momentu powrotu do A-klasy, a przecież czeka nas jeszcze jeden mecz i liczymy, że nasz dorobek jeszcze się poprawi. Konarzewianie mieli imponującą serię sześciu zwycięstw z rzędu. Niestety, w zeszłym tygodniu, seria ta boleśnie się skończyła na boisku w Granowie. Orkan uległ 0-1, ale wypadki przy pracy zdarzają się każdemu (Wicher też przgrał z Orłem 0-4). Po raz pierwszy od wielu lat, możemy udanie zakończyć rundę jesienną w A-klasie i spokojnie czekać na mecze rewanżowe. Najpierw trzeba jednak wygrać z Wicherem Strzyżewo. Orkan wie jak to czynić, bo w ostatnich latach zawsze pokonywał najbliższych rywali na własnym boisku (5-0 i 2-1). Oby podobnie było w pojedynku, na który czeka całe piłkarskie środowisko Konarzewa.

11 listopada to w Konarzewie zawsze wyjątkowo obchodzony dzień, związany z odpustem św. Marcina. Orkanowi zawsze sprzyjała ta data i przynosiła mu wygrane. Zapowiada się chłodna aura, ale liczymy na wsparcie i gorący doping naszych kibiców. Wiemy, że kibice gości również szykują się na wyjzad do naszej miejscowości. Jest szansa na piłkarską ucztę, która utwierdzi nas w przekonaniu, że walczymy o najwyższe cele.

"Mecz jesienii" na Stadionie Gminnym w Konarzewie, w świąteczny piątek, o godz. 13.00. Nie możesz tego przegapić - tutaj rostrzygnie się kto będzie liderem na półmetku rozgrywek A-klasy. Przyjdź i kibicuj Orkanowi ...

 Powrót