Srebrni młodzicy

Młodzicy Orkanu Konarzewo pokonali LZS Wronczyn 6-0 i przypieczętowali udany sezon. Młodzi piłkarze z Konarzewa zajęli drugie miejsce w rozgrywkach ligowych.

W minioną sobotę młodzi piłkarze z Konarzewa spotkali się z rówieśnikami z Wronczyna. Była to ostatnia kolejka naszej ligi. Zwycięstwo gwarantowało nam zajęcie drugiego miejsca w końcowej klasyfikacji.

Do meczu nasi chłopcy podeszli dosyć nerwowo co dało się zauważyć w poczynaniach na boisku. Mimo kolosalnej przewagi w grze i posiadaniu piłki w pierwszej połowie nie udawało się strzelić chodźby jednej bramki. Brakowało przede wszyskim zespołowej gry i wykończenia akcji pod samą bramką przeciwnika.

Druga połowa to zupełnie inna postawa naszych zawodników. Już w pierwszej minucie po gwizdku Sroka przedarł się przez obronę gości i było 1-0. Zaczęły tworzyć się ciekawe akcje zespołowe, które musiały przynieść efekt. Po faulu w polu karnym sędzia wskazał na punkt oddalony o 9 metrów. Karnego wykorzystał Adrian. Na 3-0 pięknym strzałem podwyższył Dawid Niedziela, który po dośrodkowaniu brata Daniela soczystym wolejem nie dał szans bramkarzowi z Wronczyna. Wynik 4-0 dał nam Sroka po akcji Daniela Niedzieli. Kolejne gole to zasługa Mateusza, który dwukrotnie bardzo dobrze przymierzył z 16 metra i ustalił wynik zawodów. Generalnie mecz mógł się podobać, ale bramek mogło paść zdecydowanie więcej. Zwycięstwo dało nam jednak powody, aby ostatni raz w tym sezonie zatańczyć taniec radości na płycie naszego stadionu.

Po meczu odbyło się uroczyste zakończenie sezonu z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek (zdjęcia poniżej). Dla piłkarzy przygotowano srebrne medale, za zajęcie drugiego miejsca w rozgrywkach, które wręczył Prezes K.S. Orkan - Henryk Kapciński i Skarbnik Zarządu - Lidia Łopatka. Nagrody otrzymali również przedstawiciele sztabu szkoleniowego i najaktywniejsi rodzice, których pomoc organizacyjna była nieoceniona. Świętowanie trwało do zapadnięcia zmroku. Później wszyscy pełni wrażeń rozeszli się do domów, z nutką żalu, że sezon dobiegł już końca, a następny dopiero za pięć miesięcy.

Wszystkim rodzicom, działaczom i wiernym kibicom dziękujemy i mamy nadzieję, że kolejny sezon będzie nie mniej udany od minionego.

Relacja trenera Roberta Adamczaka

 

Tabela Poznańskiej Ligi Młodzików - grupa V

 

 Drużyna

 M.

 Z. 

 R.  

 P.

 Pkt

 Bramki

 1.  UKS Skórzewo  7  7  0  0   21  50-3
 2.  ORKAN KONARZEWO  8  4  2   2   14  14-8
 3.  KS 1920 Mosina  7  3  1  3  10  22-11
 4.  Wielkopolska Komorniki  8  3  1  4  10  15-19
 5.  LZS Wronczyn  8  0  0  8  0  2-62

Awans do grupy mistzrowskiej - zwycięzca grupy

Komplet wyników Orkanu:

Orkan - KS 1920 Mosina    1-1

UKS Skórzewo - Orkan   6-0

Orkan - Wielkopolska Komorniki   2-0

LZS Wronczyn - Orkan   0-4

KS 1920 Mosina - Orkan   0-1

Orkan - UKS Skórzewo   0-1

Wielkopolska Komorniki - Orkan   0-0

Orkan - LZS Wronczyn   6-0

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 5 listopada 2011 r., godz. 13.00

Orkan Konarzewo - LZS Wronczyn 6-0 (0-0)

1-0   Soroczyński Bartosz (31 min.)

2-0   - karny   Moskalik Adrian (34 min.)

3-0   Niedziela Dawid (49 min.)

4-0   Soroczyński Bartosz (52 min.)

5-0   Bartkowiak Mateusz (54 min.)

6-0   Bartkowiak Mateusz (58 min.)

 

Zagrali:

Rebelski Gabriel, Moskalik Adrian, Markiewicz Tymek, Kołodziej Dawid, Bartkowiak Patryk, Michalski Paweł, Niedziela Dawid, Bartkowiak Mateusz, Kośmicki Jakub, Niedziela Daniel, Soroczyński Bartek a także: Kaus Jakub, Tomiak Maciej, Kaczyński Patryk, Nowak Bartek, Kubiak Kacper, Łuczka Mateusz

 Powrót