Zapowiedź 12. kolejki

W przedostatniej kolejce rozgrywek ligowych zmierzymy się w wyjazdowym spotkaniu z Orłem Granowo. Nasi najbliżsi rywale, w poprzednim meczu, wysoko pokonali wicelidera tabeli.

Orzeł Granowo zawsze należał do przeciwników, z którymi nie grało nam się łatwo. Wystarczy wspomnieć ostanie sezony, żeby dobitnie się o tym przekonać. Piłkarze z Granowa nigdy do potentatów rozgrywek nie należeli, a mimo to, z walczącym o ambitne cele, Orkanem radzili sobie znakomicie. W sezonie 2008/09 konarzewianie mieli liczącą osiem spotkań serię bez porażki i trzecie miejsce w tabeli. Orzeł był przedoostatni, ale to nie przeszkodziło mu pokonać zespół z Konarzewa 4-2, a dodajmy, że w pewnym momencie przegrywaliśmy już 0-4. Niewiele lepiej było w kolejnym sezonie. Konarzewianie znów aktywnie walczyli o awans, a granowanie bronili się przed spadkiem. Niestety, w wyjazdowym meczu zdołaliśmy zaledwie zremisować 2-2, a w Konarzewie ulegliśmy rywalom 0-1. Cenne punkty zdobyte na konarzewskiej ziemi nie pomogły, bo Orzeł i tak spadł do B-klasy. Orkanowi do awansu zabrakły cztery punkty i straciliśmy je m.in. w meczach przeciwko zespołowi z Granowa.

W poprzednim sezonie Orzeł wywalczył pewny awans do A-klasy i przystąpił do rozgrywek w roli beniaminka. Pierwsze mecze na wyższym szczeblu okazały się całkiem udane. Granowianie pokonali lokalnego rywala LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski 4-2, a także rozbili Zenit Wytomyśl aż 8-1. To były wyniki godne szacunku. W kolejnych spotkaniach Orzeł radził sobie zdecydowanie gorzej i przesuwał się w głąb A-klasowej tabeli. Granowianie wylądowali w strefie spadkowej i to był dla nich sygnał, że muszą coś zmienić w stylu swojej gry. Zmiana nastąpiła szybko i efektownie. W ostatnich trzech kolejkach Orzeł zdobył siedem punktów remisując z Pieczarką Wielichowo (3-3), ogrywając Piast Jabłonna (2-0) i gromiąc Wiechera Strzyżewo (4-0). Szczególnie to ostatnie zwycięstwo musi robić wielkie wrażenie, bowiem Wicher należy do ścisłej czołówki tabeli i walczy z Orkanem, Lasem i Lipnem o pozycję lidera rozgrywek. Teraz granowski test czeka na piłkarzy Orkanu Konarzewo.

Zawodnicy z Konarzewa muszą mieć świadomość, że czeka ich bardzo trudne spotkanie, dlatego aktywnie przygotowują się do niedzielnego meczu. Orkan powoli buduje sobie przewagę w tabeli A-klasy i niezwykle ważne jest, żeby teraz, u schyłku rozgrywek, wszystkiego nie roztrwonił. Wicher dał się ponieść pewności siebie i wysoko poległ w Granowie. Oby Orkan nauczył się na błedach rywala i lepiej rozegrał niedzielne spotkanie. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę, o godz. 14.00, na Stadionie Gminnym w Granowie.

 Powrót