Zapowiedź 11. kolejki

Orkan Konarzewo, który od tygodnia jest liderem rozgrywek A-klasy, zagra na własnym boisku z beniaminkiem - Piastem Jabłonna w jedenastej kolejce spotkań. Konarzewianie są faworytami tego meczu, ale rywale nie mają nic do stracenia i na pewno powalczą.

Od szóstej kolejki Orkan mozolnie nadrabiał straty do czołówki tabeli i w końcu dogonił najlepszych, a nawet można powiedzieć, że prześcignął. Konarzewianie wskoczyli na pozycję lidera A-klasowej tabeli i teraz nie będą gonić, ale muszą uciekać. Do końca rundy jesiennej pozostały trzy spotkania - dwa z nich zagramy na własnym obiekcie, a raz pojedziemy na ligowy bój do Granowa. Orkan stanął przed szansą ulokowania się na pierwszym miejscu na półmetku rozgrywek A-klasy. Jak tą szansę wykorzysta ?

Pierwszą przeszkodą na drodze do mistrzostwa jesieni w A-klasie będzie Piast Jabłonna. Zespół z Gminy Rakoniewice jest beniaminkiem tegorocznych rozgrywek. W zeszłym roku klub zajął trzecie miejsce w B-klasie, które nie dawało mu awansu, jednak drużyna z drugiego miejsca - Płomień II Przyprostynia nie wyraziła chęci przystąpienia do rywalizacji w wyższej klasie rozgrywkowej i awans przypadł zespołowi z Jabłonnej. Po dość szczęśliwym awansie Piast całkiem udanie zainaugurował rozgrywki i po czterech kolejkach był na bardzo dobrym trzecim miejscu pokonując m.in. Koronę Bukowiec (2-1) i Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski (2-1). Nikt już nie lekceważył beniaminka z Jabłonnej. W kolejnych spotkaniach Piast zagrał dużo słabiej. Przez ostatnie sześć kolejek drużyna z Gminy Rakoniewice zdobyła tylko trzy punkty i z czołówki tabeli spadła niemal na samo dno - dokładnie na 11. pozycję, zaledwie jeden punkt nad strefą spadkową. W zeszłym tygodniu w meczu drużyn walczących o utrzymnie Piast przegrał u siebie z Orłem Granowo 0-2 i jeszcze pogorszył swoją sytuację przed trudnym spotkaniem z Orkanem Konarzewo.

W Orkanie Konarzewo mają powody do radości, bo pozycja lidera znów jest nasza, ale w żadnym wypadku nie wolno spoczywać na laurach. Pamiętamy inauguracyjną kolejkę, kiedy również awansowaliśmy na pierwsze miejsce i już po tygodniu je straciliśmy na rzecz Lipna Stęszew. Teraz wierzymy, że z fotela lidera będziemy mogli się cieszyć dłużej niż tylko przez siedem dni. Aby tak było należy w niedzielnym spotkaniu pokonać Piasta Jabłonna. Drużyna z Gminy Rakoniewice nigdy nie grała z Orkanem - nigdy więc nie miała okazji grać na naszym boisku. Mamy nadzieję, że to będzie nasz atut. Ważnym wzmocnieniem, powinien być również powrót na boisko Mateusza Leśnego, który wraca po przerwie spowodowanej nadmiarem żółtych kartek. Konarzewianom na pewno nie będzie pomagała presja, która zawsze działała na piłkarzy z Konarzewa deprymująco. Oby nie tym razem ...

Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków na spotkanie lidera A-klasy - Orkanu Konarzewo z Piastem Jabłonna w niedzielę, o godz. 13.00 na Stadionie Gminnym w Konarzewie.

 Powrót