Zapowiedź 10. kolejki

Pieczarka Wielichowo będzie rywalem Orkanu w 10. kolejce spotkań poznańskiej A-klasy. Konarzewianie zmierzą się nie tylko z przeciwnkiem, ale również z niezbyt przyjazną murawą boiska w Wielichowie.

Konarzewski Orkan od czterech kolejek jest niepokonany, co pozwoliło mu awansować na pozycję wicelidera. W dokładnie odwrotnym położeniu jest Pieczarka Wielichowo, która również jest druga, ale od końca ligowej tabeli. Zespół z Wielichowa jest beniaminkiem poznańskiej A-klasy i widać, że szczególnie na początku nie potrafił odnaleźć się w nowych reliach ligowych. W debiucie pieczarkowy zespół zremisował z Zenitem Wytomyśl, ale później przegrał sześć kolejnych spotkań i na dobre zadomowił się w dolnych regionach tabeli. Może to zabrzmieć dość komicznie, ale ostatnio Pieczarka ma dobrą serię, bo nie przegrała od dwóch spotkań. Najpierw na własnym boisku pokonała innego beniaminka - Piast Jabłonna 1-0, a następnie zremisowała z sąsiadem z ligowej tabeli - Orłem Granowo 3-3. To wyniki, które powinny uzmysławiać piłkarzom z Konarzewa, że wielichowianie w piłkę potrafią grać i zlekceważyć ich nie wolno.

Pieczarka Wielichowo to stosunkowo młody klub, który powstał w 2008 roku i w seonie 2009/10 zadebiutował w rozgrywkach ligowych. Po dwóch seoznach na najniższym szczeblu, wielichowianie awansowali do A-klasy i dzisiaj rywalizują m.in. z Orkanem Konarzewo. Piłka nożna w Wielichowie powstała na skutek zaangażowania grupy zapaleńców. Historia Pieczarki jest więc trochę podobna do reaktywacji działalności Orkanu, która nastąpiła w 2007 roku.

Klub z Konarzewa wraz z Wicherem Strzyżewo, Lipnem Stęszew i Lasem Puszczykowo ucieka reszcie stawki i mozolnie zdobywa przewagę punktową nad pozostałymi drużynami. Orkan zajmuje obecnie drugą pozycję z dwupunktową stratą do prowadzącego Wichera Strzyżewo. Konarzewianie nie mogą pozwolić sobie na straty punktów z zespołami z końca tabeli, więc w niedzielę liczymy na zwycięstwo. Każdy inny rezultat jak wygrana orkanowców, byłby sporą niespodzianką. Piłka nożna kocha niespodzianki, więc musimy wystrzegać się błędów w najbliższym spotkaniu. Nie będzie łatwo, bo gracze z Konarzewa zagrają osłabieni brakiem Mateusza Leśnego pauzującego za żółte kartki. Sprzyjać nie będzie nam również murawa boiska w Wielichowie, która słynie z tego, że nie jest najwyższej jakości.

Orkan jedzie do Wielichowa po punkty. Pozostaje nam więc zaprosić wszystkich kibiców na spotkanie poznańskiej A-klasy, na Stadionie Miejskim w Wielichowie, w niedzielę, o godz. 14.00.

 Powrót