Wiele sytuacji, a tylko jedna bramka

Mimo wielu znakomitych okazji, zawodnicy Orkanu Konarzewo pokonali Tęczę Skrzynki zaledwie 1-0. "Złotego gola" zdobył Krystian Śmiglak.

Od pierwszych minut spotkania gra toczyła się przeważnie w środkowej strefie boiska, choć konarzewianie próbowali budować szybki akcje ofensywne. Już na początku meczu oko w oko z bramkarzem przyjezdnych stanął Krystian Śmiglak, ale golkiper ze Skrzynek zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. Chwilę później w podobnej sytuacji znalazł się Hubert Jadowski, ale także on nie zdołał wykorzystać dogodnej pozycji strzeleckiej. Nieskuteczność dała o sobie znać również w 32 min., kiedy piłka obiła słupek, dwukrotnie poprzeczkę i w końcu została wybita z linii bramkowej przez obrońcę Tęczy - to wszystko działo się w jednej akcji. Konarzewianie dwoi się i troili, ale wynik nadal brzmiał 0-0. Skoro Orkan nie mógł się wstrzelić, o zmianę rezultatu pokusili się zawodnicy z Gminy Stęszew. Pod koniec pierwszej połowy gracze ze Skrzynek mieli dwie wyborowe okazje, ale na szczęście żadna z nich nie skończyła się bramką.

Druga połowa rozpoczeła się podobnie jak pierwsza. Konarzewianie znów atakowali, ale nie było z tego żadnego skutku, poza coraz bardziej zirytowaną publicznością i podenerwowanym sztabem szkoleniowym. Znów mieliśmy poprzeczkę i słupek, były też rozpaczliwe akcje defensywne gości, które mogły skończyć się samobójczym golem. W 77 min. czarna seria nieskuteczności na chwilę nas opuściła. Prawą stroną boiska przemknął Krystian Śmiglak i z ostrego kąta wpakował futbolówkę do siatki. Na twarzach kibiców, piłkarzy i trenerów wreszcie pojawiła się ulga i uśmiech. Do końca spotkania pozostało kilkanaście minut, których gracze ze Skrzynek nie mogli zmarnować. Tęcza ruszyła z atakami, ale Orkan mądrze się bronił i wyprowadzał kontry. Mieliśmy cztery sytuacje sam na sam, ale wszystkie zostały zmarnowane przez bardzo nieskutecznych orkanowców. Trzy punkty zostały w Konarzewie, ale niesmak po straconych okazjach pozostał.

Stadion Gminny w Konarzewie, 16 października 2011 r., godz. 13.00

Orkan Konarzewo - Tęcza Skrzynki 1-0 (0-0)

1-0 Śmiglak Krystian (77 min.)

Żółte kartki: Różewski Andrzej, Leśny Mateusz Czerwone kartki: ---

Zagrali:

Bramkarz: Węglewski Robert

Obrońcy: Adamczak Krzysztof, Różewski Andrzej, Karaszewski Artur, Przymusiak Maciej (80 min. - Targowski Damian)

Pomocnicy: Budziński Jakub, Leśny Mateusz (88 min. - Jadowski Bartosz), Kawończyk Jakub, Jadowski Hubert (46 min. - Ciesielski Damian)

Napastnicy: Śmiglak Krystian, Babijów Przemysław

Rezerwowi:

Kurowski Patryk (bramkarz), Kurowski Adrian, Jezierski Jakub, Karasiewicz Damian

 Powrót