Zapowiedź 9. kolejki

W najbliższy weekend piłkarze Orkanu rozgrają prestiżowy pojedynek z Tęczą Skrzynki. Zapowiada się ciekawe widowisko obfitujące w emocje i ostrą rywalizację.

Tęcza Skrzynki jest dla Orkanu wyjątkowo niewygodnym przecinwikiem. Co prawda, bilans ostatnich spotkań jest korzystny dla zespołu z Konarzewa, ale punkty nigdy nie przychodziły łatwo. Nawet kiedy Tęcza broniła się przed spadkiem i przegrywała kolejne spotkania potrafiła zmobilizować się na rywalizację z Orkanem. W takich meczach jak konfrontacja skrzynekco-konarzewska nie trudno o mobilizację, bowiem sprzyjają temu okoliczności. Po pierwsze, dzisiejszy skład Tęczy oparty jest na piłkarzach z Dopiewa, którzy zawsze stanowili dla zawodników Orkanu odwicznnych rywali, więc są to dla nas takie małe derby. Po drugie, istnieje podtekst historyczny. Kiedy w 2003 roku Orkan zawiesił działalność sportową, większość naszych piłkarzy zasiliła szeregi zespołu ze Skrzynek, który w krótkim czasie osiągnął awans do A-klasy. Po latach został sentyment i chęć pokazania się przed kolegami z dawnej drużyny.

Tęcza Skrzynki to najsilniejszy z tegorocznych beniaminków. Zespół ze Skrzynek rozpoczął A-klasowy sezon bardzo udanie i ulokował się w czołówce tabeli. Do czwartej kolejki ekipa z Gminy Stęszew była niepokonana, ale później przyszedł kryzys. Bardzo nieudane spotkania z Wicherem Strzyżewo (2-6) i Piastem Jabłonna (1-5) przeplotły się z wymnęczonym zwycięstwem ze słabiutką Pieczarką Wielichowo (2-1) i remisem z niewiele lepszym Orłem Granowo (1-1). Tęcza odłączyła się od czołówki, a ponadto straciła jednego z lepszych piłkarzy - Jakuba Walicha, który został zawieszony przez WZPN. To poważne osłabienie naszego niedzielnego rywala.

Orkan od trzech kolejek ma serię zwycięstw. Ostatnia wygrana nie przyszła jednak łatwo. Konarzewianie prowadzili już trzema bramkami, ale roztrwonili przewagę i zdołali wygrać zaledwie 3-2 po emocjonującej końcówce. Musimy wystrzegać się takich sytuacji, kiedy seriami tracimy gole.

Od kilku lat pojedynki pomiędzy Orkanem i Tęczą należą do jednych z ciekawszych konfrontacji na A-klasowym podwórku. Piłkarze obu ekip traktują spotkania między sobą prestiżowo z wyjątkowym zaangażowaniem i dlatego zapraszamy wszystkich kibiców na Stadion Gminny w Konarzewie, w niedzielę, o godz. 13.00.

 Powrót