Zapowiedź meczu pucharowego

W środę Orkan zagra w IV rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Rywalem zespołu z Konarzewa będzie Tarnovia Tarnowo Podgórne. Rywal jest wymagający ale konarzewianie zamierzają powalczyć.

Tarnovia Tarnowo Podgórne jest beniaminkiem wielkopolskiej IV ligi. Piłkarze z sąsiedniej gminy w zeszłym roku zanotowali bardzo dobry sezon i pewnie awansowali do wyższej klasy rozgrywkowej. Zderzenie z realiami czwartoligowymi było jednak bolesne. Tarnowianie zanotowali bardzo przeciętny start rozgrywek balansując na granicy strefy spadków. W dziesięciu spotkaniach odnotowali cztery zwycięstwa i sześć porażek, co aktualnie daje im 12. miejsce w tabeli. Miejsce to zapewne byłoby niższe gdyby nie arcyważne zwycięstwo w miniony weekend. Tarnovia pokazała pełnię swojego potencjału i wygrała z wyżej notowanym rywalem - Lechią 1922 Kostrzyn aż 4-1 i to na boisku rywala. To musi budzić szacunek piłkarzy Orkanu Konarzewo.

Nie jest tajemnicą, że dla zawodników Orkanu najważnieszymi rozgrywkami jest rywalizacja ligowa w A-klasie. Puchar Polski to tylko odskocznia, ciekawa przygoda i pole do zdobywania cennego doświadczenia z teoretycznie lepszymi przeciwnikami. Niewątpliwie do takich należy zespół z Tarnowa Podgórnego. W dwóch poprzednich rundach graliśmy z rywalami o nieporównywalnie mniejszych możliwościach sportowych. Wreszcie będziemy mieli okazję spróbować swoich sił z klasowym zespołem, tak jak dwa lata temu rywalizowaliśmy z Nordenią Dopiewo (0-4).

Każdy kto choć trochę zna się na piłce nożnej niższych szczebli doskonale wie, jak wielka różnica dzieli zespoły z A-klasy i IV ligi. Nie da się ukryć, kto jest faworytem środowego pojedynku w Pucharze Polski. Jesteśmy tego w pełni świadomi, ale wiemy też, że piłka nożna to gra która nie miałaby sensu gdyby nie niespodzianki. Nie możemy obiecać, że do takiej dojdzie w konfrontacji Orkanu z Tarnovią, ale możemy zapewnić, że tanio skóry nie sprzedamy i powalczymy.

Zapraszamy na mecz Orkanu z Tarnovią, który będzie debiutem naszego nowego szkoleniowca - Marka Giese. Spotkanie zostanie rozgrane w środę, o godz. 16.00 na Stadionie Gminnym w Konarzewie. Stawką jest awans do V rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu.

 Powrót