Zapowiedź 7. kolejki

W siódmej kolejce spotkań Orkan Konarzewo podejmować będzie Las Puszczykowo. Konarzewianie są na etapie zmian w sztabie szkoleniowym, ale mimo to, w niedzielnym meczu muszą powalczyć o trzy punkty.

W klubie z Konarzewa szykują się duże zmiany. Niemal pewne jest, że w najbliższym czasie poznamy nazwisko nowego szkoleniowca Orkanu, który poprowadzi nasz klub w rozgrywkach ligowych i pucharowych. Przypomnijmy, że z funkcji tej zrezygnował trener Piotr Bartkowiak, po przegranym meczu z Koroną Bukowiec (1-2). Personalna zmiana będzie miała miejsce również na stanowisku kierownika zespołu. W atmosferze roszad w sztabie szkoleniowym, piłkarze z Konarzewa podchodzą do spotkania z Lasem Puszczykowo.

Las Puszczykowo to drużyna, która w 2009 roku powróciła do A-klasy. Puszczykowianie grali jednak w grupie pierwszej, więc do tej pory nie mieli szansy rywalizować z Orkanem na tym poziomie rozgrywkowym. W sezonie 2009/10 gracze z Puszczykowa bronili się przed spadkiem, ale już sezon później liczyli się w rywalizacji o awans (ostatecznie zajęli czwarte miejsce). Na pewno ekipa spod znaku puszczyka to groźny rywal. Bieżący sezon puszczykowianie zaczęli niemrawo, od strat punktów i wysokich strat bramkowych. Po pierwszych trzech kolejkach Las miał aż 14 straconych goli ! Wszystko zmieniło się od czwartej kolejki. Leśny zespół wygrał trzy kolejne spotkania: z Pieczarką (3-0), Piastem (4-2) i Orłem (5-1). Szczególnie ostatnie spotkanie powinno budzić szacunek piłkarzy z Konarzewa, bowiem granowski zespół wydawał się bardzo solidną drużyną mogącą sprawić wiele pozytywnych niespodzianek swoim kibicom. Las Pusczykowo jest więc przyzwyczajony do zwycięstw i pora go od tego odzwyczaić na boisku w Konarzewie.

Las i Orkan grali ostatnio w sezonie 2007/08, kiedy oba zespoły biły się o awans do A-klasy. Konarzewianie dwukrotnie byli górą (2-0 w Puszczykowie i 3-1 w Konarzewie) i mogli cieszyć się z awansu, na który puszczykowianie musieli czekać o sezon dłużej. Od tamtego czasu wiele się zmieniło m.in. do Orkanu trafił były piłkarz Lasu - Przemysław Babijów, któremu szczególnie zależy na dobrym wyniku w niedzielnym pojedynku. Zespół z Puszczykowa też zmienił skład i dzisiaj w jego szeregach występuje m.in. były lechita - Krzysztof Piskuła. To piłkarz, który potrafi zrobić róźnicę i konarzewianie muszą być tego świadomi.

Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie. Orkan zagra z Lasem w niedzielę, o godz. 13.00 na Stadionie Gminnym w Konarzewie. Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków.

 Powrót