Zapowiedź 5. kolejki

Korona Bukowiec będzie rywalem Orkanu Konarzewo w najbliższej kolejce spotkań ligowych. To wymagający rywal, a mecze z udziałem obu ekip są wydarzeniami rozgrywek A-klasowych.

Minęły cztery kolejki rozgrywek A-klasy. Orkan zdobył osiem punktów i zajmuje dobre trzecie miejsce w tabeli. Konarzewianie wygrali dwa spotkania i dwukrotnie remisowali. Oba wygrane mecze przypominały raczej spotkania do jednej bramki. Konarzewianie zwyciężyli zdecydowanie i bez większych problemów. Spory udział w wygranych spotkaniach miał nasz przeciwnik, który wielokrotnie ułatwiał nam zadanie. Dużo gorzej było kiedy rywal postwił twarde warunki jak w Ptaszkowie i w spotkaniu z Lipnem w Konarzewie. Orkanowcy zdołali zremisować te mecze, choć w obu przegrywali. Jak będzie wyglądało spotkanie z Koroną Bukowiec. Z pewnością wiele zależy od samej Korony ...

Korona Bukowiec w zeszłym sezonie była bliska awansu do Klasy Okręgowej, ale na jej drodze stanął grający o "pietruszkę" Orkan. W meczu w Konarzewie było 1-1 i strata dwóch oczek oznaczała dla Korony koniec marzeń o awansie. Gracze z Bukowca już po tym spotkaniu obiecywali, że kiedyś się konarzewianom zrewanżują za tą zniewagę ... Najbliższa do tego okazja już w najbliższą niedzielę. Bieżące rozgrywki zespół z Bukowca rozpoczął przyzwoicie, ale bez fajerwerków. Korona zgromadziła siedem punktów grając wyłącznie z beniaminkami (wygrane z Orłem Granowo (3-2) i słabą Pieczarką Wielichowo (4-0) oraz remis z Tęczą Skrzynki (1-1)). W wyjazdowym meczu w Jabłonnej Korona zaskakująco przegrała z Piastem 1-2. Jaka jest więc realna siła zespołu z Gminy Nowy Tomyśl ? Wydaje się, że zawodnicy z Bukowca stracili wiele z zeszłorocznej formy i ambicji sięgających Klasy Okręgowej. To już nie jest ta sama drużyna, która do ostatniej kolejki biła się o awans z Huraganem Łomnica i Spójnią Strykowo. Tak czy inaczej Korona Bukowiec zawsze jest groźnym zespołem, a spotkania z Orkanem dodtakowo ją mobilizują.

Historia spotkań Orkanu z Koroną w ostatnich trzech latach pełna jest ciekawych i emocjonujących pojedynków. W sezonie 2008/09 w meczu na stadionie w Konarzewie było 4-1 dla gospodarzy (bramki: Michał Płotkowiak - trzy, Adam Jabłoński). Rewanż było dużo mniej udany, bo przegraliśmy 2-3 (gole: Marek Bartkowiak, Wojciech Rybarczyk), a Adam Jabłoński trafił do szpitala z rozciętym łukiem brwiowym. Sezon 2009/10 dał Orkanowi dwa zywcięstwa nad rywalami z Bukowca. Konarzewianie wygrali mecz wyjazdowy 4-2 (Marek Bartkowiak - dwie, Przmysław Babijów - dwie), a następnie okazali się lespsi na boisku w Konarzewie zwyciężając 2-1 (Krystian Śmiglak, Tomasz Martyniak). W minionym sezonie Korona Bukowiec grała bardzo dobrze. W Bukowcu, po ciekawym widowisku przegraliśmy dość przypadkowo 1-2 (Krystian Śmiglak). W Konarzewie było 1-1 po golu Marka Bartkowiaka z rzutu karnego.

Bardzo interesująco zapowiada się również najbliższy pojedynek Orkanu z Koroną. Spotkanie zostanie rozgrane na Stadionie Gminnym w Konarzewie, w niedzielę, o godz. 13.00. Zapraszamy wszystkich kibiców.

 Powrót