Trudny rywal w okręgowym pucharze

Czwartoligowy zespół Tarnovii Tarnowo Podgórne będzie rywalem Orkanu Konarzewo w IV rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Konarzewianie trafili najgorzej z możliwych.

Długo czekaliśmy na ustalenie par IV rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Konarzewianie w dwóch poprzednich rundach wyeliminowali Tęczę Skrzynki i Spójnię Strykowo i z zainteresowaniem oczekiwali na wyłonienie kolejnego rywala. Nowe zasady rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgu zakładały, że w IV rundzie możemy trafić na zespół z Klasy Okręgowej lub beniaminka IV ligi. Po raz kolejny okazało się, że konarzewianie nie mają szczęścia.

Rywalem zespołu z Konarzewa będzie Tarnovia Tarnowo Podgórne, która w zeszłym sezonie wywalczyła pewny awans do IV ligi. Pucharowe konfrontacje ustala Wydział Gier WZPN. Przydzielenie nam tak silnego zespołu jest co najmniej niesprawiedliwe biorąc pod uwagę, że np. Lipno Stęszew zmierzy się z NKS Niepruszewo, a Dyskobolia Grodzisk Wielkop. zagra z Patrią Buk. To zespoły z sąsiednich klas rozgrywkowch. My, już na tym etapie, mamy drużynę o dwie klasy lepszą. Chyba nie mamy wielu przyjaciół wśród establishmentu piłkarskiej centrali.

Pomimo kontrowersji musimy podejść do spotkania ze sportową godnością i mobilizacją i choć szanse na awans są niewielkie, wszytsko się może zdarzyć. Spotkanie pomiędzy Orkanem i Tarnovią zostanie rozegrane w środę, 5 października, o godz. 16.00, na Stadionie Gminnym w Konarzewie.

 Powrót