Bez trenera ale ze zwycięstwem

Orkan pokonał Las Puszczykowo 2-0. Konarzewianie rozstrzygnęli mecz w drugiej połowie, chociaż już w pierwszym kwadransie mogli prowadzić kilkoma bramkami.

Do spotkania z Lasem Puszczykowo zawodnicy z Konarzewa przystępiowali pod wodzą tymczasowego trenera Roberta Adamczaka. Od następnego pojedynku Orkan poprowadzi trener Marek Giese, który zdobył przychylność zarządu konarzewskiego klubu.

Spotkanie rozpoczęło się od natarcia piłkarzy z Konarzewa, którzy zdecydowanie przeważali przez pierwszy kwdrans meczu. Orkan miał kilka wyśmienitych okazji do objęcia prowadzenia, ale ich nie wykorzystał. Naszym zawodnikom brakowało zimnej krwi w sytuacjach sam na sam z dobrze dysponowanym bramkarzem z Puszczykowa. W połowie pierwszej części gry spotkanie się wyrównało i do głosu coraz częściej dochodzili goście. W 40 min. puszczykowianie mieli znakomitą okazję, ale orkanowców uratowała poprzeczka. Do szatni schodziliśmy więc z wynikiem bezbramkowym.

Po zmianie stron Orkan jako pierwszy doszedł do głosu i konsekwentnie przebijał się pod bramkę przyjezdnych. W 54 min. w pole karne popędził Krystian Śmiglak i został sfaulowany, co nie umknęło uwadze arbitra. Jedenastkę na gola zamienił Jakub Kawończyk. Konarzewianie prowadzili i już tradycyjnie zbyt głęboko cofnęli się do obrony. Las miał swoje szanse po błedach naszego bloku defensywnego. Na szczęście piłkarze z Puszczykowa nie błyszczeli skutecznością. Konarzewianie czekali na okazję z kontrataków. W 74 min. kontrę perfekcyjnie przeprowadził Jakub Budziński wykorzystując prostopadłe podanie Jakuba Kawończyka. Nasz skrzydłowy posłał piłkę obok bezradnego bramkarza Lasu i dał nam spokojny wynik 2-0, którego nie oddaliśmy już do końca konfrontacji. Mogliśmy jeszcze podwyższyć rezultat, ale i tak należy się cieszyć z kolejnych trzech punktów na konce zespołu z Konarzewa.

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 2 października 2011 r., godz. 13.00

Orkan Konarzewo - Las Puszczykowo 2-0 (0-0)

1-0   - karny   Kawończyk Jakub (55 min.)

2-0   Budziński Jakub (74 min.)

 

Żółte kartki:   Babijów Przemysław, Róźewski Andrzej   Czerwone kartki:  ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Węglewski Robert

Obrońcy:   Róźewski Andrzej, Adamczak Krzysztof, Przymusiak Maciej, Karaszewski Artur

Pomocnicy:   Ciesielski Damian (80 min. - Jadowski Bartosz), Budziński Jakub, Kawończyk Jakub, Babijów Przemysław

Napastnicy:   Śmiglak Krystian (88 min. - Jezierski Jakub), Jadowski Hubert

Rezerwowi:

Ludwiczak Łukasz (bramkarz), Kurowski Patryk, Kurowski Adrian

 Powrót