Spójnia w III rundzie

Spójnia Strykowo będzie rywalem Orkanu Konarzewo w III rundzie rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Mecz odbędzie się na boisku w Konarzewie.

Spójnia Strykowo była w zeszłym sezonie rywalem Orkanu w grupie trzeciej A-klasy poznańskiej i nie wspominamy spotkań z tym zespolem do udanych. Oba mecze w sezonie 2010/11 zakończyły się naszymi pechowymi porażkami. Najpierw w Strykowie walczyliśmy dzielnie, ale ulegliśmy 1-2, później w Konarzewie grając rezerwowym składem ulegliśmy 0-1. Orkan zakończył rozgrywki na szóstym miejscu, a Spójnia dość przypadkowo awansowała (zajęła trzecie miejsce, ale po weryfikacji wyników przez WZPN zajęła miejsce premiowane awansem). Tym sposobem dzisiaj Spójnia Strykowo jest beniamnkiem Klasy Okręgowej i po dwóch kolejkach można powiedzieć, że radzi sobie w nowej klasie rozgrywkowej bardzo dobrze. Najpierw zwycięstwo z Patrią Buk 1-0, a następnie wyjazdowy remis z NKS Niepruszewo 1-1. To jednak dopiero początek zmagań ligowych i zespół ze Strykowa nadal nie może być spokojny o swój "okręgówkowy" byt.

Spójnia Strykowo jest doskonale nam znanym zespołem, z którym w ostatnich latach rywalizowaliśmy wielokrotnie ligowo i sparingowo. Bilans tych spotkań wygląda bardzo remisowo (w lidze: 3 zwycięstwa Orkanu (1-0, 1-0, 2-0), 3 zwycięstwa Spójni (4-1, 2-1, 1-0)), co może świadczyć, że stoimy piłkarsko niemal na tym samym poziomie (może poza tym, że strykowianie grają o klasę wyżej). Tak czy inaczej drużyna z Gminy Stęszew jest jak najbardziej w zasięgu piłkarzy Orkanu Konarzewo. Kluczowe będzie jak obie drużyny potraktują rozgrywki pucharowe i jakie wystawią składy. Orkan do tej pory traktował Puchar Polski z dużą rezerwą (i dosłownie i w przenośni). Spotkanie pucharowe zaplanowano na środę 14 września, o godz. 17.00.

 

Mecze III rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu z udziałem drużyn z A-klasy poznańskiej - gr. III:

Orkan Konarzewo - Spójnia Strykowo

Korona Bukowiec - Dyskobolia Grodzisk Wielkop.

TS Gminy Kamieniec - Lipno Stęszew

Wszystkie mecze odbędą się w środę 14 września, o godz. 17.00. Zwycięzcy awansują do IV rundy RPP, bez konieczności rozgrywania rewanżów.

 Powrót