Zapowiedź meczu pucharowego

W środowy wieczór piłkarze Orkanu Konarzewo rozpoczną rywalizację o Puchar Polski na szczeblu okręgu. W II rundzie pucharowych rozgrywek konarzewianie podejmować będą doskonale nam znaną ekipę Tęczy Skrzynki.

Do rozgrywek pucharowych konarzewianie po dłuższej przerwie wrócili trzy lata temu. W 2008 roku Orkan wyeliminował Odlew Poznań (4-0) i w III rundzie odpadł z TS Skórzewo (0-3). Rok później piłkarze z Konarzewa spisali się znacznie lepiej. Najpierw pokazali, że są lepsi od Falconu Poznań (3-2), a następnie pokonali "okręgówkowego" Juranda Koziegłowy (3-0). W IV rundzie rywalem była Nordenia Dopiewo i ta przeszkoda okazała się nie do przejścia dla orkanowców (0-4), ale pierwszy raz od 2002 roku mieliśmy okazję rozgrać Wielkie Derby Gminy. W zeszłym sezonie konarzewianie szybko odadli z rozgrywek o Puchar Tysiąca Drużyn, bo już na wstępie przegrali z Lasem Puszczykowo 1-2. Gola w tamtym spotkaniu zdobył Artur Karaszewski.

W tym roku Orkan już tradycyjnie rozpoczyna rywalizację pucharową od drugiej rundy, a rywalem zawodników z Konarzewa będzie zespół Tęczy Skrzynki. Drużyna ze Skrzynek jest nam doskonale znana. Kiedy w 2003 roku zespół z Konarzewa wycofał się z rozgrywek, wielu naszych piłkarzy znalazło "piłkarski dom" właśnie w Skrzynkach. Nic więc dziwnego, że Tęcza wspominana jest w Konarzewie z sentymentem. Na boisku nie ma jednak miejsca na sentymenty, dlatego w środę konarzeiwanie podejdą do spotkania zmobilizowani. Nie jest tajemnicą, że w meczu wystąpi wielu zawodników rezerwowych, którzy w zeszłym seoznie tworzyli Orkan II Konarzewo grający w B-klasie. Nasi rezerwowi to grupa głodnych sukcesu, ambitnych, przeważnie młodych zawodników, którzy chcą się pokazać trenerowi Piotrowi Bartkowiakowi i w przyszłości odegrać większe role w A-klasie. Nie musimy więc obawiać się o brak mobilizacji przed środowym pojedynkiem.

Tęcza Skrzynki całkiem udanie zainaugurowała rozgrywki A-klasy w tym sezonie. Dwa remisy, ale za to z kandydatem do awansu - Koroną Bukowiec i ze spadkowiczem - Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski muszą budzić szacunek. Trudno jednak powiedzieć, czy najlepsi zawodnicy zespołu ze Skrzynek pojawią się w Konarzewie ? Bardzo możliwe, że Tęcza podobnie jak Orkan wystawi skład oparty na graczach rezerwowych.

Nawet jeśli oba zespoły nie zgrają w najsilniejszych składach, pojedynek Orkanu Konarzewo z Tęczą Skrzynki zapowiada się interesująco i choćby dlatego warto pojawić się na Stadionie Gminnym w Konarzewie, w środę, o godz. 17.30. Stawką pojedynku jest prestiż i awans do III rundy regionalnego Pucharu Polski.

 Powrót