Zapowiedź 2. kolejki

Po niezwykle udanej pierwszej kolejce ligowych rozgrywek piłkarze Orkanu jadą na "trudny teren" do Ptaszkowa. Rywale chcą zrewanżować się swoim kibicom za zeszłotygodniową porażkę z Orłem Granowo.

Tydzień temu konarzewianie zdecydowanie pokonali LZS Wronczyn 6-2, a LSS Gminy Grodzisk Wielkop. przegrało niezwykle prestiżowy mecz derbowy z Orłem Granowo 2-4, w którym po kwadransie gry było już 0-3. Nic więc dziwnego, że w obu ekipach panują zgoła inne nastroje.

Po pierwszej kolejce rozgrywek Orkan jest liderem A-klasy. Konarzewianie wskoczyli na najlepsze miejsce po raz pierwszy od 2008 roku, kiedy również z pozycji lidera awansowali z B-klasy. Fotel lidera zobowiązuje do lepszej gry i kolejnych zdobyczy punktowych, o które na pewno nie będzie łatwo. W inauguracyjnym meczu konarzewianie udowodnili, że stać ich na wiele. Wynik 6-2 musi robić wrażenia na każdym rywalu, ale też każdy rywal wie, że piłkarze z Konarzewa doskonale radzą sobie na swoim boisku i dużo gorzej na wyjazdach. W trakcie letniej przerwy w rozgrywkach konarzewianie pracowali nad lepszym przygotowaniem mentalnym do zawodów, tak aby nie powtarzały się już problemy z koncentracją, lekceważenie rywali i zbyt częste porażki na obcych boiskach. W najbliższą niedzielę zobaczymy czy piłkarze Orkanu wyciągnęli wnioski z poprzedniego sezonu. Zagramy wyjazdowe spotkanie z LSS Gminy Grodzisk Wielkop., na boisku na którym od kilku lat nie potrafiliśmy wygrać, z rywalem który wyjątkowo nam "nie leży".

LSS Gminy Grodzisk Wielkop. zawsze należał do rywali, którzy sprawiają zawodnikom Orkanu sporo problemów. Weterani konarzewskiej piłki nożnej pamiętają jeszcze spotkania sprzed lat kiedy Orkan toczył zacięte boje z LSS Ptaszkowo (ówneczna nazwa LSS Gminy). W ciągu ostatnich lat, konarzewianie z czterech spotkań z zawodnikami z Gminy Grodzisk wygrali tylko raz. W zeszłym seoznie oba pojedynki zakończyły się remisami (0-0 w Konarzewie i 1-1 w Ptaszkowie). LSS Gminy Grodzisk Wielkop. należy do jednych z najsolidniejszych drużyn występującyh w naszej lidze i z pewnością wysoko zawieszą poprzeczkę graczom z Konarzewa. Nam pozostaje wierzyć, że orkanowcy tanio skóry nie sprzedadzą i wrócą z Ptaszkowa z punktami.

Spotkania LSS Gminy Grodzisk Wielkop. z Orkanem zawsze należą do ciekawszych wydarzeń ligowej kolejki i budzą spore zainteresowanie loklanych kibiców. Nie inaczej będzie tym razem. Zapraszamy na mecz na Stadionie Gminnym w Ptaszkowie, w niedzielę, o godz. 11.00.

 Powrót