Zapowiedź 1. kolejki

W najbliższy weekend piłkarze Orkanu Konarzewo rozpoczną kolejny sezon rozgrywek w A-klasie poznańskiej. Na wstępie czeka nas "domowy" pojedynek z LZS Wronczyn, które w Konarzewie jeszcze nigdy punktów nie zdobyło.

Poprzedni sezon i jego nieudane zakończenie wpłynęło na zmiany, które zaszły w Orkanie w minionych miesiącach. Konarzewianie znacznie uszczuplili kadrę likwidując zespół rezerw i usuwając ze składu tzw.  piłkarzy zamiejscowych. Dzisiaj nimal 90 % zawodników Orkanu mieszka lub pochodzi z Konarzewa. Jak to wpłynie na wyniki orkanowców ? Poprzednie seozny pokazały, że "międzygminny" skład nie zawsze okazuje się dobrym rozwiązaniem. Pora więc spróbować czegoś nowego.

Pierwszy test dla nowego Orkanu odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Konarzewianie na własnym stadionie podejmować będą LZS Wronczyn. Wielu już teraz przypisuje nam inauguracyjne trzy punkty i wieszczy łatwą wygraną z klubem z Gminy Stęszew. Rzeczywiście, konarzewianie na własnym boisku jeszcze z LZS nie przegrali, ale to nie znaczy, że weekendowy pojedynek będzie spacerkiem. LZS Wronczyn od kilku lat udowadnia, że jest solidną ekipą, którą od dłuższego czasu utrzymuje się na poziomie A-klasowym, z krótkim epizodem w "okręgówce". Zawodnicy z Wronczyna szczególnie mobilizują się na spotkania z tzw. "odwiecznymi rywalami" do których bez wątpienia należy Orkan Konarzewo. W niedzielę LZS na pewno postawi twrade warunki i sztuką piłkarzy z Konarzewa będzie znalezienie środków na pokonanie symbolicznego wręcz bramkarza drużyny z podstęszewskiej miejscowości.

Wydaje się, że konarzewian jak najbardziej stać na zwycięstwo w niedzielnym meczu. Orkanowcy w serii meczów sparingowych nie odnotowali żadnej porażki, a poandto okres przygotowawczy przepracowany był bardzo udanie. Liczymy, że w niedzielę nie spotka nas zaskoczenie i podobnie jak w ostatnich trzech latach (7-2, 4-0, 3-2) wygramy z LZS na boisku w Konarzewie.

Zapraszamy wszystkich kibiców na pierwszy pojedynek nowego seoznu na Stadionie Gminnym w Konarzewie, w niedzielę, o godz. 13.00. Liczymy na wsparcie i doping.

 Powrót