Zapowiedź meczu pucharowego

Orkan Konarzewo podejmować będzie Spójnię Strykowo w III rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Oba zespoły świetnie się znają, pomimo że dzieli je jedna klasa rozgrywkowa.

Tegoroczne rozgrywki w Pucharze Polski Orkan rozpoczynał od II rundy, w której zmierzył się z Tęczą Skrzynki. Konarzewianie wystąpili w eksperymentalnym składzie i zdołali zremisować 1-1 po golu Jakuba Budzińskiego. W pucharze nie ma jednak miejsca na remisy dlatego rozegrano serię rzutów karnych. Celne strzały naszych piłkarzy plus dobre obrony naszego bramkarza złożyły się na zwycięstwo 3-2 w "jedenastkach". Spójnia Strykowo jako beniamnek Klasy Okręgowej rozpocznie zmagania o Okręgowy Puchar Polski w III rundzie, w której zmierzy się z klubem z Konarzewa.

W zeszłym sezonie Spójnia wydarła awans do Klasy Okręgowej m.in. Orkanowi Konarzewo. Strykowianie dość przypadkowo, z udziałem Wydziału Gier WZPN, zajęli pierwsze miejsce w grupie trzeciej A-klasy i zanotowali bezpośredni awans. Niespełna miesiąc temu ruszyły rozgrywki Klasy Okręgowej i drużyna ze Strykowa zanotowała całkiem niezły start. W czterech meczach ich zdobycz to pięć punktów, co daje miejsce w środu ligowej stawki. Trzeba jednak przyznać, że w pierwszych kolejkach Spójnia rozgrywała spotkania z raczej łatwiejszymi rywalami. Tak czy inaczej szacunek przeciwnikowi się należy.

Mieć szacunek do rywala to nie znaczy od razu skazywać się na porażkę. Spójnia i Orkan to bardzo wyrównane zespoły, co uduwodniły nam minione trzy sezony. Konarzewianie potrafią wygrywać z rywalami ze Strykowa i czekamy, żeby udowodnili to w środowym pojedynku. Stawką meczu jest nie tylko awans do IV rundy okręgowego pucharu, ale również prestiż i chęć rewanżu za ubiegły sezon. Spotaknie na Stadionie Gminnym w Konarzewie, w środę, o godz. 17.00.

 Powrót