Zapowiedź 4. kolejki

Zenit Wytomyśl będzie rywalem Orkanu Konarzewo w czwartej kolejce spotkań ligowych. Konarzewianie zagrają na boisku najsłabszego jak dotąd zespołu w naszej lidze.

Orkan Konarzewo w zeszłym tygodniu stracił pierwsze punkty na własnym boisku, co na przestrzeni ostatnich lat nie zdarzało się często. Konarzewianie zremisowali z Lipnem Stęszew 1-1, ale każdy kto zna orkanowe realia wiedział, że w tamtym spotkaniu wystąpiliśmy w pewnym osłabieniu. Zawodnicy z Gminy Dopiewo muszą zrewanżować się za tamten remis i poprawić sobie humory zwycięstwem w niedzielnym pojedynku. Wydaje się, że pojedynek z Zenitem Wytomyśl to najlepsza do tego okazja. Wytomyślanie są aktualnie najsłabszym zespołem w lidze, więc jesteśmy absolutnym faworytem, ale czy na pewno ?

Zeszły sezon nauczył nas pokory wobec rywala z Wytomyśla. W rundzie jesiennej beniaminek z pod Nowego Tomyśla pokonał nas na swoim obiekcie 4-3. Tamten mecz to festiwal błędów sędziego i bolesne zderzenie się z jakością boisk i muraw na poziomie A-klasowym. Konarzewianie przystępowali do tamtego pojedynku w roli zdecydowanego faworyta i wicelidera tabeli. Wydawało się, że Zenit będzie łatwym kąskiem, a stało się inaczej. Od tamtego pamiętnego meczu zaczęliśmy tracić punkty i zakończyliśmy rundę na szóstym miejscu. Podobnie było na wiosnę. Orkan z minimalną stratą do lidera z Bukowca (1 punkt) grał o wszystko z Zenitem Wytomyśl na własnym boisku. To miał być pogrom, ale po 30 min. przegrywaliśmy 0-2. Udało się zremisować 2-2, ale straty punktów z tamtego pojedynku okazały się bezcenne. Straciliśmy szanse na awans.

Ostatnie pojedynki z Zenitem Wytomyśl powinny uświadomić nam, że rywal który wydaje się pozornie bardzo słaby też potrafi w piłkę grać i z nami wygrywać. Konarzewianie muszą z wielkim respektem podejść do niedzielnego pojedynku, żeby nie skończyło się jak w zeszłym sezonie. Niewiele znaczy to, że w poprzednich trzech kolejkach wytomyślanie zdobyli tylko jeden punkt, a ostatnie spotkanie przegrali w hokejowych rozmiarach 1-8. To wszystko nieważne bo liczy się tylko niedzielna konfrontacja i szansa, którą Orkan musi wykorzystać.

Spotakanie na boisku wiejskim w Wytomyślu, w niedzielę, o godz. 15.00.

 Powrót