Remis w ostatnim meczu w Konarzewie

Zawodnicy Orkanu Konarzewo pożegnali konarzewską publiczność w tym sezonie i zremisowali z wiceliderem rozgrywek - Koroną Bukowiec 1-1. W drugiej połowie konarzewianie mieli bardzo dużą przewagę i bramkę na wagę remisu zdobył Marek Bartkowiak.

Dla Orkanu ten mecz nie miał większego znaczenia, a dla Korony to było spotkanie o awans do Klasy Okręgowej, nic więc dziwnego, że na początku spotkania zaatakowali goście. Piłkarze Korony kontrolowali grę i stwarzali coraz groźniejsze okazje. W 24 min. napastnik z Bukowca nie wykorzystał sytuacji sam na sam, ale trzy minuty później przyjezdni dopięli swego i wyszli na prowadzenie. Konarzewianie długo nie mogli wejść w swój rytm gry. Dopiero pod koniec pierwszej odsłony oddali kilka groźnych strzałów na bramkę (trzy uderzenia Marka Bartkowiaka). Do bilansu pierwszej połowy należy też zaliczyć stratę Damiana Ciesielskiego, który musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

Konarzewianie zdecydowanie przeważali w drugiej połowie. Od pierwszych minut Orkan ruszył do nadrabiania strat. W 53 min. fualowany w polu karnym był Krystian Śmiglak i sędzia podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Marek Bartkowiak. Niestety chwilę później nasz supersnajper musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Zawodnicy z Konarzewa dalej kontrolowali grę, a piłkarze drużyny przyjzdnej byli wyraźnie zmęczeni. Najabradziej obiektywni obserwatorzy przyznają, że starający się o awans zawodnicy z miejscowowści koło Nowego Tomyśla grali bardzo słabo. Szkoda, że konarzewianie nie umieli tego wykorzystać. Najpierw minimalnie pomylił się Maciej Przymusiak, po którego strzale z woleja, piłka przeleciała nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry dwie rewelacyjne okazję miał Krystian Śmiglak, ale najpierw nie trafił głową w piłkę, a następnie w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem z Bukowca.

W sobotnim meczu B-klasy poznańskiej, Orkan II Konarzewo pokonał Poznań FC 3-1 (0-1). Bramki dla drużyny z Konarzewa strzelali Bartosz Jabłocki (dwie) i Damian Ciesielski.

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 5 czerwca 2011 r., godz. 14.00

Orkan Konarzewo - Korona Bukowiec 1-1 (0-1)

0-1   bramka dla Korony (27 min.)

1-1   - karny   Bartkowiak Marek (54 min.)

 

Żółte kartki:   Karaszewski Artur   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Węglewski Robert

Obrońcy:   Karaszewski Artur, Bartkowiak Piotr, Różewski Andrzej

Pomocnicy:   Ciesielski Damian (32 min. - Jadowski Hubert), Budziński Jakub, Marciniak Marcin, Babijów Przemysław, Kawończyk Jakub

Napastnicy:   Śmiglak Krystian, Bartkowiak Marek (55 min. - Przymusiak Maciej)

Rezerwowi:

Ludwiczak Łukasz (bramkarz), Klemens Marek, Jadowski Bartosz

 Powrót