Zdrowo, sportowo i wesoło na spartakiadzie w Konarzewie

Na Stadionie Gminnym w Konarzewie odbyła się I Spartakiada Rodzinna "Żyj wesoło i sportowo". W turnieju piłkarskim wygrała Stelle Luboń, a w spotkaniu towarzyskim Polska pokonała Niemcy ...

Młodzicy Stelli Luboń wygrali w rozgrywanym od godziny 9.00 turnieju piłkarskim o puchar ufundowany przez Prezesa K.S. Orkan Konarzewo - Henryka Kapcińskiego. Piłkarze z Lubonia w czterech spotkaniach zdobyli 8 punktów i w końcowej klasyfikacji wyprzedzili Orkan Konarzewo i Patrię Buk.

Klasyfikacja:

1. Stella Luboń - 8 pkt (2-0)

2. Orkan Konarzewo - 5 pkt (1-1) i bezpośredni mecz z Patrią 1-0

3. Patria Buk - 5 pkt (2-2) i bezpośredni mecz z Orkanem 0-1

4. Lipno Stęszew - 4 pkt (2-3)

5. Skra Otusz Wielkopolski - 3 pkt (0-1)

Król strzelców turnieju - Piotr Przybylski (Stella Luboń) - 2 gole

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody, a dla najlepszej "trójki" przygotowano medale, które wręczyli Prezes K.S. Orkan Konarzewo oraz Przewodnicząca Rady Gminy Dopiewo - Magda Gąsiorowska. Zwycięzcy odebrali też puchar.

Po zakończeniu zawodów młodzików rozegrano miedzynarodowy mecz pomiędzy dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Konarzewie, a ich rówieśnikami z niemieckiego Dalgow (zaprzyjaźniona miejscowość koło Berlina). "Reprezentacja Polski" pokonała Niemców 5-2 i pozostaje teraz życzyć czekać na podobny wynik podczas nadchodzącego Euro 2012. Młodzi polscy zawodnicy odebrali złote medale i Puchar Wójta Gminy Dopiewo - Zofii Dobrowolskiej.

Po zakończeniu rozgrywek piłkarskich dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Konarzewie miały okazje rywalizować w konkurencjach lekkoatletycznych i zręcznościowych przygotowanych przez nauczyciela WF - Mariusza Wiśniewskiego. Można było również zmierzyć się w turnieju orgaznizowanym przez średniowiecznych wojów, którzy tego dnia odwiedzili Konarzewo. Całodniową imprezę zakończyła zabawa taneczna dla najmłodszych mieszkańców naszej miejscowości.

 

 Powrót