Zapowiedź 23. kolejki

To będzie ważny weekend dla piłkarzy Orkanu Konarzewo. Pierwszy zespół zagra mecz na szczycie z Huraganem Łomnica. To może być pojedynek o miejsce gwarantujące start w barażach o Klasę Okręgową.

Orkan nadal walczy o czołowe miejsca w A-klasie. Do pozycji lidera brakują nam cztery punkty, ale do drugiego miejsca już tylko trzy. W najbliższy weekend zagramy bezpośrednie spotkanie z drugim w tabeli Huraganem Łomnica. To mecz z cyklu - musimy wygrać, żeby się liczyć.

Huragan Łomnica to szczególnie w tym sezonie wymagający rywal. Klub z miejscowości w Gminie Zbąszyń nie dysponuje oszałamiającym zapleczem technicznym, ale piłkarsko stoi bardzo wysoko i w bieżącym sezonie walczy o bezpośredni awans do Klasy Okręgowej. Przed sezonem nikt się tego nie spodziewał, ale kolejne mecze ligowe pokazywały siłę drużyny z Łomnicy. Jesienią ubiegłego roku Huragan Łomnica rozgromił konarzewski Orkan aż 3-0. Teraz pora zrehabilitować się za tą porażkę i nadrobić straty bramkowe. Najbliższe spotkanie gramy na boisku w Konarzewie gdzie Huragan Łomnica jeszcze nie wygrał. W dwóch poprzednich sezonach spotkania na naszym stadionie kończyły się zwycięstwem Orkanu, odpowiednio 3-1 i 5-0. Życzymy sobie aby po najbliższym meczu statystyka ta jeszcze się poprawiła.

W minionym tygodniu konarzewienie wygrali wyjazdowe spotkanie z Orłem Rostarzewo 5-1 i można powiedzieć, że wyszli z trwającego kilka spotkań kryzysu. Zawodnicy Orkanu uwierzyli, że znów mogą wygrywać i że w ligowej tabeli jeszcze nie wszystko jest przesądzone. Najważniejsze, żeby teraz przełożyć tą wiarę w dobrą grę przeciwko Huraganowi i zwycięstwo. Nie będzie o to łatwo bowiem skala trudności znacznie się podwyższyła, a ponadto Orkan już po raz kolejny wystąpi osłabiony brakiem kilku zawodników kontuzjowanych.

To będzie mecz praktycznie o wszystko - o udany bądz stracony sezon. Zapraszamy na Stadion Gminny w Konarzewie, w niedzielę, o godz. 13.00.

Kiedy opadną już emocje związane z pojedynkiem Orkanu i Huraganu, do boju ruszą rezerwy konarzewskiego klubu. Orkan II Konarzewo powalczy z zespołem z końca tabeli - Orkanem Manieczki, który na wyjazdach spisuje się fatalnie. Dla zawodników naszego drugiego zespołu to będzie pojedynek o honor. Początek spotkania na Stadionie Gminnym w Konarzewie, zaplanowano na niedzielę, godz. 16.30.

 Powrót