Zapowiedź 22. kolejki

Do końca rozgrywek pozostało już tylko pięć kolejek. W 22. kolejce piłkarzy z Konarzewa czeka trudne spotkanie wyjazdowe z broniącym się przed spadkiem Orłem Rostarzewo.

Orkan Konarzewo od kilku spotkań jest w kryzysie. Konarzewianie nie potrfili wygrać trzech ostatnich spotkań, w tym dwóch na własnym boisku, na dodatek w meczach wyjazdowych zawodnicy Orkanu spisują się słabo i na wiosnę tylko raz wygrali na obcym terenie (jesienią tylko dwa razy). W czym zatem upatrywać szans na zwycięstwo z Orłem Rostarzewo ?

Do końca rozgrywek pozostało już tylko pięć kolejek. Szanse na awans z pierwszego miejsca są mizerne. Lider - Korona Bukowiec ma siedem punktów przewagi i do końca rozgrywek rozgra jeszcze trzy spotkania na własnym boisku. Dogonić zespół z Bukowca będzie ciężko, ale miejsce drugie jest jak najbardziej w zasięgu Orkanu. O pozycję wicelidera biją się jeszcze Hurgan Łomnica (z którym mamy bezpośrednie spotkanie w Konarzewie) oraz znajdująca się punkt pod nami Spójnia Strykowo. Mamy więc dobrą sytuację, ale nie możemy sobie pozwolić na straty punktów w kolejnym spotkaniu.

Mamy duże powody, żeby wygrać z Orłem Rostarzewo. Rok temu konarzewianie szli po pewny awans, ale na trzy kolejki przed końcem sezonu przegrali z Orłem Rostarzewo 0-3. Oby w tym roku nie spotkała nas podobna sytuacja. Konarzewianie potrafią wygrywać z Orłem i dowiedli tego jesienią zwyciężając 6-0. Tak pokaźny wynik pewnie się nie powtórzy, ale głęboko wierzymy w trzy punkty.

Orzeł Rostarzewo jest dziś na przedostatnim miejscu w tabeli A-klasy z dorobkiem zaledwie 15 punktów. Wydaje się, że to łatwy do ogrania rywal, ale to tylko złudzenia. Rostarzewianom wizja spadku zajrzała w oczy i od kilku spotkań piłkarze Orła dają z siebie wszystko, aby utrzymać A-klasę w podwolsztyńskiej miejscowości. Orzeł ma na koncie kilka meczów, w których pokazał się z bardzo dobrej strony m.in. zwycięstwo z LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski aż 7-1 oraz wyjazdowa wygrana z Lipnem Stęszew 2-1. To pokazuje nam, że niedzielna konfrontacja nie będzie spacerkiem. Mecz na Stadionie Gminnym w Rostarzewie rozpocznie się w niedzielę, o godz. 14.00.

Orkan II Konarzewo po ubiegłotygodniowej porażce z Lotnikiem Poznań, zmierzy się z zespołem czołówki B-klasowej tabeli. Konarzewianie zagrają na Stadionie Gminnym w Działyniu z tamtejszym Orkanem. Początek spotkania zaplanowano na sobotę, godz. 13.00.

 Powrót