Kontuzje + komunie = przegrany mecz

Po interesującym i wyrównanym pojedynku Orkan przegrał w Konarzewie ze Spójnią Strykowo 0-1. Jedyna bramka padła po rzucie karnym. Konarzewianie zagrali osłabieni brakiem kilku piłkarzy.

Pierwsza połowa była raczej wyrównana choć można było zauważyć delikatną przewagę drużyny z Konarzewa. Orkan miał przewagę w środku pola, ale nic to nie znaczyło skoro dobrze dysponowana obrona Spójni Strykowo rozbijała każdy nasz atak. Strykowianie skupili się na kontrach, ale również te nie dały im efektu bramkowego. Po dobrej i dynamicznej pierwszej połowie było 0-0.

Początek drugiej połowy wyglądał niemal tak samo jak cała pierwsza część spotkania. W 52 min. nastąpił przełom - kontuzji doznał Piotr Bartkowiak i musiał zejść z boiska. Od tego momentu inicjatywę przejęli zawodnicy ze Strykowa. Orkan nie potrafił stworzyć sobie żadnej sytuacji, a Spójnia miała świetną okazję, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. W 68 min. pobłażliwość się skończyła. W polu karnym piłkę ręką zagrał Damian Targowski i sędzia musiał podyktować jedenastkę, którą na gola zaminił grający w barwach Spójni Łukasz Rajewicz. Do końca spotkania konarzewianie próbowali zmienić niekorzystny wynik ale nie zdołali stworzyć sobie dogodnej sytuacji bramkowej. W ostatnich minutach po dyskusyjnej sytuacji sędzia uznał, że po strzale zawodnika Orkanu piłka całym swym obwodem nie przekroczyła linii bramkowej. Zdania w tej sprawie są podzielone.

Nic nie może tłumaczyć tej bolesnej porażki Orkanu ale wypada zaznaczyć, że w tym spotkaniu nie mogli zagrać najlepsi napastnicy: Krystian Śmiglak i Marek Bartkowiak, pomocnicy Mateusz Leśny i Marcin Marciniak. Wszyscy zwykle grają w pierwszym składzie. Na dodatek od 52 min. nie grał Piotr Bartkowiak. Brak pięciu podstawowych zawodników znacznie osłabił naszą siłę ofensywną.