Zapowiedź 21. kolejki

W 21. kolejce spotkań trzeciej grupy A-klasy dojdzie do arcyciekawego pojedynku pomiędzy Orkanem Konarzewo i Spójnią Strykowo. To pierwszy mecz z cyklu kluczowych, który może zdecydować o końcowym kształcie tabeli.

Najbliższe spotkanie w Konarzewie zapowiada się bardzo ciekawie. Orkan oraz Spójnia Strykowo już przed sezonem typowane były jako faworyci rozgrywek. Przez cały sezon obie drużyny udowadniały swoje wysokie aspiracje oraz boiskowe umiejętności. Jednak w ostatnich spotkaniach oba zespoły zawodzą. Spójnia nie wygrała od trzech kolejek notując dwie porażki i remis (kilka dni temu strykowianie przełamali się i wygrali loklane rozgrywki o Puchar Burmistrza Gminy Stęszew). Orkan w ostatnich czterech meczach zdobył tylko sześć punktów: zwycięstwo i trzy remisy. Strykowscy piłkarze stracili pozycję lidera, a konarzewianie mogli wskoczyć na ich miejsce ale tego nie wykorzystali. Zarówno zawodnicy ze Strykowa jak i z Konarzewa podrażnieni są zaistniałą sytuacją i z niepokojem patrzą na uciekające Koronę Bukowiec i Huragan Łomnica. Nie trzeba więc wiele mówić o wadze najbliższego meczu, który w przypadku porażki którejkolwiek z ekip może zniweczyć jej "okręgówkowe" plany, a w sytuacji remisu odebrać szanse zarówno klubowi z Konarzewa jak i ze Strykowa. Nikogo nie interesuje podział punktów, więc możemy liczyć na dobre widowisko przepełnione walką, emocjami i wiarą w zwycięstwo.

Orkan Konarzewo od kilku spotkań zawodzi. Najpierw w słabym stylu tylko zremisował z Zenitem Wytomyśl 2-2, a następnie nie był lepszy od LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski i wywiózł tylko jeden punkt z Ptaszkowa 1-1. W Konarzewie zawodzą indywidualności, piłkarze na których dawniej w ciemno mogliśmy liczyć. Na dodatek, zespół osłabiają kontuzje m.in. Mateusza Leśnego i Damiana Targowskiego. W najbliższym spotkaniu ligowym nie będzie czasu na słabości. W Strykowie Orkan miał wiele takich chwil i przegrał 1-2. W poprzednim sezonie uległ w Konarzewie 1-4, a później wygrał na wyjeździe 2-0. Jedyne czego możemy być pewni w najbliższym spotkaniu to tego, że obie drużyny stać na wygraną. Nie możemy liczyć wyłącznie na atut naszego, największego w Wielkopolsce boiska piłkarskiego. Nasi piłkarze muszą dać z siebie wszystko ...

Naszego stadionu pan premier nie zamknął dla publiczności, dlatego zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków Orkanu na spotkanie ze Spójnią Strykowo. Mecz rozpocznie się na Stadionie Gminnym w Konarzewie, w niedzielę, o godz. 13.00.

Dzień wcześniej, dojdzie do spotkania na "szczycie od dołu" czyli meczu B-klasy poznańskiej pomiędzy Orkanem II Konarzewo i Lotnikiem Poznań. Dla jednych i drugich to konfrontacja z cyklu ratowania honoru, bowiem oba zespoły walczą o oddalenie się od pozycji czerwonej latarnii rozgrywek. Spotaknie zostanie rozegrane na Stadionie Gminnym w Konarzewie, w sobotę, o godz. 16.00.

 Powrót