Sprawiedliwy remis

Zawodnicy Orkanu Konarzewo po zaciętym i wyrównanym spotkaniu zremisowali na wyjeździe z LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski 1-1. Konarzewianie zmarnowali rzut karny, a na dodatek kończyli mecz w dziesiątkę.

Od początku spotkania to Orkan narzucił swój styl gry i próbował jako pierwszy strzelić bramkę. Konarzewianie podejmowali jednak nieskuteczne próby strzeleckie, albo nie potrafili wykończyć akcji. Co nie udawało się zawodnikom Orkanu wyszło LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski. W 18 min. sędzia liniowy popełnił ewidentny błąd sugerując rzut z autu dla gospodarzy. Niestety właśnie z tego błędu arbitra wyniknęła przypadkowa akcja, która dała prowadzenie miejscowym. Gol na 0-1 podciął skrzydła zawodnikom z Konarzewa i przez kolejne minuty to piłkarze z Ptaszkowa mieli więcej z gry. Konarzewianie powoli odbudowywali swoje morale. W 25 min. rzut karny wywalczył Marcin Maciołek, cóż jednak z tego skoro chwilę później nie potrafił zamienić go na bramkę. Nasz napastnik zrehabilitował się kilka minut później wykorzystując dobre podanie z rzutu wolnego i zamieszanie pod bramką gospodarzy. Do końca pierwszej odsłony mecz był wyrównany z lekką przewagą drużyny z Konarzewa.

W drugiej połowie lepiej prezentował się LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski. Grodziszczanie kontrolowali środek pola, próbowali atakować, ale stwarzali sobie zbyt mało dogodnych sytuacji strzeleckich. Orkan podejmował próby kontratakowania, które w większości kończyły się na dobrze dysponowanej linii defensywnej zespołu z Ptaszkowa. Najlepszą okazję, która mogła przesądzić losy spotkania, zmarnowali w duecie Marcin Maciołek z Adamem Jabłońskim (zabrakło komunikacji i lepszego postrzegania pola). W 80 min. sędzia pokazał drugą zółtą kartkę Marcinowi Marciniakowi za to, że ... był faulowany i zdaniem sędziego, zbyt ekspresyjnie o tym mówił. Do końca graliśmy w osłabieniu, ale wynik nie ulgł już zmianie, pomimo usilnych prób gości i gospodarzy.

Na koniec należy napisać kilka słów dla kibiców LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski. Ich doping podczas meczu był godny podziwu, ale teksty kierowane pod maszym adresem: "... po co Wy gracie, jak Wy kibiców nie macie" były co najmniej nie na miejscu. W Konarzewie na każde spotkanie przychodzi około 100 kibiców (zdarza się że około 200) i na prawdę "ptaszkowska armia" w liczbie góra 30 osób nie robi na nas żadnego wrażenia. Głośniej na pewno jest w Ptaszkowie, ale bardziej licznie w Konarzewie.

 

Stadion Ośrodka Kultury i Sportu w Ptaszkowie, 3 maja, godz. 11.00

LSS Gminy Grodzisk W. - Orkan Konarzewo 1-1 (1-1)

1-0   bramka dla LSS Gminy (18 min.)

1-1   Maciołek Marcin (32 min.)

W 25 min. Maciołek Marcin nie wykorzystał rzutu karnego.

 

Żółte kartki:   Marciniak Marcin (x2)

Czerwone kartki:   Marciniak Marcin w wyniku dwóch żółtych (80 min.)

 

Zagrali:

Bramkarz:   Węglewski Robert

Obrońcy:   Karaszewski Artur, Bartkowiak Piotr, Przymusiak Maciej

Pomocnicy:   Kawończyk Jakub, Ciesielski Damian, Jabłoński Adam, Marciniak Marcin (80 min.), Babijów Przemysław (79 min. - Różewski Andrzej)

Napastnicy:   Maciołek Marcin, Bartkowiak Marek

Rezerwowi:

Ludwiczak Łukasz (bramkarz), Jadowski Hubert, Jezierski Jakub.

 Powrót