Najsłabsza z najmocniejszą na remis

Niemiła niespodzianka w Konarzewie - Orkan zdołał zaledwie zremisować z przeżywającym kryzys Zenitem Wytomyśl 2-2. Konarzewianie zagrali zbyt lekceważąco i w ciągu 5 min. stracili dwa gole.

Obawialiśmy się, że do meczu z Zenitem Wytomyśl zawodnicy Orkanu podejdą lekceważąco. Niestety, nasze obawy w pełni się potwierdziły. W ciągu pierwszych 20 min. stworzyliśmy sobie zaledwie jedną dobrą okazję i to po błędzie bramkarza gości. Zenit też miał ciekawą sytuację sam na sam, ale na posterunku był nasz bramkarz - Robert Węglewski. To było tylko ostrzeżenie, które zapowiedziało totalną katastrofę w kolejnej pięciominutówce. Orkan popełnił dwa kardynalne błędy w ustawieniu zespołu, które zostały bezlitośnie wykorzystane przez przyjezdnych i dość niespodziewanie na boisku w Konarzewie był wynik 0-2. Konarzewianie musieli wziąść się do odrabiania strat. W 35 min. rzut karny wywalczył Krystian Śmiglak, a gola z jedenastu metrów strzelił Marcin Maciołek. Do przerwy: 1-2.

Po fatalnej pierwszej połowie miało przyjść odrodzenie w drugiej części spotkania. Niestety, konarzewianie nadal grali apatycznie. Praktycznie nie istniała druga linia. W 57 min. z boiska zszedł jeden z najlepszych zaowników w szeregach Orkanu - Marcin Maciołek. Trudno było doszukać się promyczka nadziei w beznadziejnym widowisku. Piłkarze z Konarzewa rzucili wszystkie siły do ataku i w 81 min. po dużym zamieszaniu pod bramką Zenitu zdołali wyrównać. Gol na 2-2 uskrzydłił Orkan, który w ostatnich minutach złapał wreszcie swój styl gry, ale czasu na strzelenie zwycięskiej bramki zabrakło.

Remis w meczu z Zenitem jest tym bardziej przykry, że punkty potracili nasi główni rywale: Korona Bukowiec, Huragan Łomnica, Spójnia Strykowo i Rakieta Głuponie. Wszyscy zremisowali swoje spotkania. Dwa punkty, które straciliśmy w konfrontacji z drużyną z Wytomyśla kosztowały nas pozycję lidera. Mamy nadzieje, że słaby mecz z Zenitem wpłynie na wyzwolenie sportowej złości w zawodnikach Orkanu, która zaowocuje dobrą postawą w kolejnym trudnym spotkaniu w Ptaszkowie.