Zapowiedź 19. kolejki

Zawodnicy Orkanu Konarzewo w najbliższą sobotę zagrają z najsłabszym zespołem rundy wiosennej - Zenitem Wytomyśl. Konarzewianie muszą wygrać, żeby utrzymać się w czołówce A-klasy.

Piłkarze Zenitu Wytomyśl są beniaminkami tegorocznych rozgrywek A-klasy. Jesienią, ku zaskoczeniu wszystkich, wytomyślanie radzili sobie znakomicie i notowali bardzo dobre wyniki z faworytami ligi. O sile zespołu z Wytomyśla przekonał się Orkan Konarzewo (przegrał po wielu sędziowskich kontrowersjach 3-4), Lipno Stęszew (0-2)  i TS Gminy Kamieniec (3-5). Tak dobre wyniki pozwoliły Zenitowi zająć piąte miejsce na półmetku rozgrywek, wyższe niż klub z Konarzewa. Runda jesienna przeszła jednak do historii, a po kilku kolejkach rewanżowych wiadomo, że wytomyślanie nie powtórzą sukcesu z zeszłego roku. Wiosną Zenit zdołał zdobyć zaledwie jeden punkt notując remis z Huraganem Łomnica (0-0), potem przszły bolesne porażki z LZS Wronczyn (2-3), Ogrolem Wojnowice (1-2), Lipnem Stęszew (0-4) i Koroną Bukowiec (1-4). Wyraźnie widać, że nasi najbliższi rywale mają poważny kryzys, który na razie daje im tytuł najsłabszego zespołu rundy wiosennej w trzeciej grupie A-klasy poznańskiej.

Orkan Konarzewo jest na przeciwnym biegunie i jak na razie, jako najlepsza drużyna na wiosnę, nie przegrał od sześciu kolejek. Konarzewianie w zeszłym tygodniu pewnie pokonali stęszewskie Lipno 2-0 i nadal rezydują w ścisłej czołówce A-klasowej tabeli. W najbliższy weekend Orkan zagra na własnym boisku z Zenitem Wytomyśl. Zawodnicy z Konarzewa na własnym boisku stracili tylko dwa punkty (z LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski 0-0), czy zatem o losy sobotniego pojedynku możemy być spokojni ? Z całą pewnością nie - każdy kryzys kiedyś się kończy i każda dobra seria również ma swój koniec. Zawodnicy Orkanu nie mogą wierzyć liczbom, tylko maksymalnie skupieni muszą zagrać o jak najlepszy wynik z Zenitem Wytomyśl. Najważniejsze, żeby nie zlekceważyć rywala, co tak często odbierało nam cenne punkty.

Pojedynek najlepszego z najsłabszym zespołem rundy wiosennej odbędzię się na Stadionie Gminnym w Konarzewie, w sobotę, o godz. 16.00.

Kilka godzin przed spotkaniem w Konarzewie, do walki przystąpią rezerwy konarzewskiego klubu. Orkan II po ostatnich meczach może mówić o sporym niedosycie, bowiem tracił gole i punkty w ostatnich sekundach. Oby tym razem było inaczej, a o dobry wynik nie będzie łatwo, bo zagramy na wyjeździe z Kłosem II Zaniemyśl. Początek spotkania w Zaniemyślu, w sobotę, o godz. 13.00.

 Powrót