Wielkie zwycięwo w Wielką Sobotę

Piłkarze Orkanu Konarzewo pokonali 2-0 Lipno Stęszew i zapewnili sobie spokojne święta. Obie bramki strzelił Krystian Śmiglak.

Już tradycyjnie konarzewianie rozpoczęli mecz nerwowo i na początku delikatną przewagę optyczną osiągnęło Lipno. Stęszewianie nie potrfili jednak tego wykorzystać, a z minuty na minutę rozkręcał się Orkan. Kilka razy nieudane próby strzelenia gola podejmował Krystian Śmiglak, ale w 27 min. nasz napastnik już się nie pomylił i po asyście Damiana Ciesielskiego płaskim strzałem skierował piłkę do bramki. Chwilę później Krystian Śmiglak w sytuacji sam na sam był faulowany w polu karnym, ale sędzia najwyraźniej opuścił na szkoleniu zajęcia pt. "dyktowanie rzutów karnych" i nakazał grać dalej. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron do ataku ruszyli zawodnicy Lipna, ale nie udało im się stworzyć żadanej dogodnej sytuacji do wyrównania stanu pojedynku. W 57 min. ładną akcję wypracował Przemysław Babijów, a Krystian Śmiglak strzelił gola na 2-0. Zawodnicy ze Stęszewa nie rezygnowali i wszelkimi siłami próbowali zmienić niekorzystnmy bieg wydarzeń. Niestety, w 70 min. w kontrowersyjnej sytuacji strcili jednego piłkarza (czerwona kartka) i od tego momentu praktycznie nie istnieli na boisku. Konarzewianie nie specjalnie "palili się", żeby wykorzystać osłabienie rywali i spokojnie rozgrywali piłkę. W końcówce trochę ożywienia w szeregi ofensywne wniósł Marek Bartkowiak, ale pomimo świetnych sytuacji, nie udało mu się podwyższyć wyniku. Niezależnie od tego, wygraliśmy ważne spotkanie z dobrym rywalem i możemy spokojnie spędzić święta czekając na pojedynek z Zenitem Wytomyśl.  

O godz. 17.00 rozegrano mecz B-klasy poznańskiej w którym Orkan II Konarzewo minimalnie uległ potentatowi rozgrywek - Jurandowi Koziegłowy 0-1.

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 23 kwietnia 2011 r., godz. 14.00

Orkan Konarzewo - Lipno Stęszew 2-0 (1-0)

1-0   Śmiglak Krystian (27 min.)

2-0   Śmiglak Krystian (57 min.)

 

Żółte kartki:   ---   Czerwone kartki:   zawodnik Lipna za faul (70 min.)

 

Zagrali:

Bramkarz:   Węglewski Robert

Obrońcy:   Targowski Damian (46 min. - Przymusiak Maciej), Bartkowiak Piotr, Karaszewski Artur

Pomocnicy:   Kawończyk Jakub, Ciesielski Damian (76 min. - Jabłoński Adam), Marciniak Marcin (85 min. - Różewski Andrzej), Budziński Jakub, Babijów Przemysław

Napastnicy:   Śmiglak Krystian, Maciołek Marcin (66 min. - Bartkowiak Marek)

Rezerwowi: 

Ludwiczak Łukasz (bramkarz), Jadowski Hubert.

 

 Powrót