Zapowiedź 18. kolejki

W 18. kolejce spotkań poznańskiej A-klasy dojdzie do ciekawego pojedynku w Konarzewie, gdzie miejscowy Orkan zagra z Lipnem Stęszew. Wygrany będzie miał bardziej udane święta.

Konfrontacje Orkanu Konarzewo z Lipnem Stęszew należą do klasyki rozgrywek na szczeblu okręgu poznańskiego. Oba zespoły pojedynki między sobą traktują prestiżowo i poniekąd również derbowo. Nie inaczej będzie w najbliższym meczu, tym bardziej że oba zespoły udanie zaczęły rundę wiosenną.

Lipno Stęszew jeszcze w zeszłym roku grało w Klasie Okręgowej i nie zdołało się utrzymać. Początek rozgrywek A-klasy został zdominowany przez piłkarzy ze Stęszewa, ale później było coraz gorzej. Lipno spadło niebezpiecznie blisko strefy spadkowej i gdyby nie sporo punktów uzbieranych w ostatnich spotkaniach pewnie byłoby tam do dzisiaj. Wiosna rozpoczeła się dla graczy ze Stęszewa całkiem udanie. Pierwsze dwa mecze to tylko jeden punkt, ale za to w dwóch kolejnych pojedynkach Lipno zainkasowało komplet punktów i aplikowało rywalom aż osiem goli. Najpierw była wyjazdowa wygrana z LZS Wronczyn aż 4-0. Wielki szacunek za to spotkanie, bo to trudny teren i Orkan zdołał tam zaledwie zremisować 3-3. W ostatniej kolejce stęszewianie rozgromili u siebie Zenit Wytomyśl również 4-0. Widać, że piłkarze ze Stęszewa są rozpędzeni. Czy zatrzyma ich Orkan Konarzewo ?

W Orkanie odczuwa się niedosyt po zeszłotygodniowym remisie 3-3 z LZS Wronczyn. Konarzewianie mieli w tamtym spotkaniu przewagę, ale z trudem zremisowali, zapewniając sobie jeden punkt w ostatnich minutach. W tamtym meczu nie mogło zagrać kilku kluczowych piłkarzy - nie inaczej będzie i tym razem. Jak konarzewianie poradzą sobie z dobrze dysponowanym zespołem Lipna ? Oby na tyle skutecznie, żeby choćby powtórzyć wynik z zeszłorocznej wygranej w Stęszewie (1-0).

Kto w przedświąteczny dzień chce poczuć trochę piłkarskich emocji, zapraszamy na Stadion Gminny w Konarzewie, w Wielką Sobotę, o godz. 14.00.

Orkan II Konarzewo tydzień temu wygrał spotkanie z GKS II Gułtowy 2-1 i teraz chce powtórzyć ten sukces z zespołem Juranda II Koziegłowy. Konarzewianie mogą liczyć na atut własnego boiska. Czy to pomoże w odniesieniu drugiego z rzędu zwycięstwa ? Odpowiedź poznamy przychodząc na Stadion Gminny w Konarzewie, w Wielką Sobotę, o godz. 17.00.

 Powrót