Zapowiedź 20. kolejki

W ramach 20. kolejki rozgrywek A-klasy poznańskiej Orkan Konarzewo zagra wyjazdowe spotkanie z wymagającym rywalem - LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski. Czy konarzewianie zrehabilitują się za poprzedni mecz ?

Poprzednia kolejka, rozgrywana ostatniego dnia kwietnia, bardzo dała nam się we znaki. Orkan zagrał jedno z najgorszych spotkań w tym sezonie i w słabym stylu zaledwie zremisował z przeciętnym Zenitem Wytomyśl 2-2. Strata dwóch cennych punktów kosztowała nas pozycję lidera rozgrywek, na której nie byliśmy od 2008 roku. Orkan ma więc sporo do nadrobienia. Najbliższa okazja do rehabilitacji już w świąteczny wtorek - 3 maja.

O punkty we wtorkowym spotkaniu będzie niezwykle trudno bo zawodnicy z Konarzewa zagrają z LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski na boisku w Ptaszkowie. W zeszłym roku Orkan przegrał tam ligowe spotkanie 1-2, a jedynego gola zdobył Mateusz Leśny, który z powodu kontuzji nie zagra do końca sezonu. LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski to bardzo solidna drużyna, która zajmuje pewne miejsce w środkowej części tabeli. Zawodnicy z Gminy Grodzisk niejednokrotnie pokazywali, że potrafią rywalizować z dobrymi zespołami. W zeszłym tygodniu grodziszczanie pokonali w Stęszewie Lipno 1-0. Jesienią Orkan nie potrafił wygrać z LSS Gminy na własnym boisku i po bezbramkowym remisie musieliśmy zadowolić się jednym punktem.

Orkan Konarzewo stracił wielką szansę na awans na szczyt A-klasowej tabeli, ale nie ma co rozpamiętywać przeszłości, kiedy w bliskiej przyszłości mamy bardzo ważne spotkanie. Konarzewianie są dobrej myśli bo boisko w Ptaszkowie słynie z dobrej murawy, a na takiej nawierzchni najlepiej radzą sobie nasi zawodnicy. Mamy również nadzieje, że orkanowcy dobrze przeanalizowali błędy jakie popełniali w poprzednim spotkaniu, a negatywne emocje przełożą się na sportową złość i ducha walki.

LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski gra na chyba najładniejszym obiekcie piłkarskim w naszej lidze. My musimy pokazać, że Konarzewo ma najlepszą drużynę w naszej lidze. Spotkanie pomiędzy LSS Gminy i Orkanem na Stadionie Ośrodka Kultury i Sportu w Ptaszkowie rozpocznie się we wtorek, o godz. 11.00.

 Powrót