Nie bez problemów ale wygrali

Orkan Konarzewo pokonał Huragan Michorzewo 1-0 w meczu inaugurującym rozgrywki rundy wiosennej bieżącego sezonu. Konarzewianie zmarnowali wiele dobrych okazji m.in. rzut karny. Zwycięstwo zapewnił nam Krystian Śmiglak.

To miał być lekki i przyjemny mecz będący przetarciem przed następnymi spotkaniami z bardziej wymagającymi rywalami. Zgodnie z oczekiwaniami od początku spotkania inicjatywę przejęli zawodnicy z Konarzewa, ale nie przyniosło to efektu bramkowego. Cała pierwsza połowa to chaotyczna, nieco ospała gra z obu stron, a największe zagrożenie bramkowe wynikało raczej z błędów formacji obronnych gości i gospdarzy. W 35 min. miała miejsce najciekawsza sytuacja pierwszej połowy. Po zagraniu ręką w polu karnym, przez obrońcę z Michorzewa, sędzia podyktował rzut karny. Niestety, strzał z jedenastu metrów Marcina Marciniaka okazał się zbyt słaby i nie stworzył wiekszych problemów bramkarzowi Huraganu. W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy bramek.

W przerwie trener Piotr Bartkowiak zdecydował się wprowadzić na plac gry weterana A-klaswoych boisk Marka Bartkowiaka, którego wejście wyraźnie ożywiło siłę ofensywną drużyny z Konarzewa. Już w 47 min. przy udziale naszego napastnika i strzale Krystiana Śmiglaka udało się wyjść na prowadzenie. Od tego momentu konarzewianie zaczęli nieco lepiej grać - szybciej wymieniali piłkę, budowali akcje. Dobre okazje mieli Marcin Marciniak i Krystian Śmiglak. Ciekawe strzały z daleka zaprezentowali Mateusz Leśny i Marek Bartkowiak, ale wynik nie uległ już zmianie. Orkan wygrał choć o styl tego zwycięstwa możemy się martwić. Już za tydzień groźniejszy rywal - na boisku w Głuponiach zagramy z Rakietą, rewelacją rundy jesiennej.

Dzień wcześniej, zespół rezerw Orkanu przegrał na własnym boisku z Pelikanem Niechanowo 0-2 (0-1) w rozgrywkach B-klasy poznańskiej.

Stadion Gminny w Konarzewie, 27 marca 2011 r., godz. 13.00

Orkan Konarzewo - Huragan Michorzewo 1-0 (0-0)

1-0   Śmiglak Krystian (47 min.)

W 36 min. Marciniak Marcin nie wykorzystał rzutu karnego.

Żółte kartki:   Budziński Jakub   Czerwone kartki:   zawodnik Huraganu za dwie żółte (72 min.)