Zapowiedź 14. kolejki

Zima już za nami i pierwszy wiosenny weekend w Konarzewie zapowiada się bardzo piłkarsko. W sobotę rezerwy Orkanu podejmować będą Pelikan Niechanowo. W niedzielę, długo wyczekiwana chwila - powrót na boisko naszych zawodników walczących o awans do Klasy Okręgowej.

Runda jesienna minęła szybko i uświadomiła nam jak wyrównane są w tym sezonie rozgrywki A-klasy. Połowa zespołów w naszej grupie ma realne szanse na awans. Orkan na razie jest na szóstej pozycji i do lidera traci zaledwie pięć punktów, ale jest w dobrej sytuacji, ponieważ prawie wszyscy groźni rywale przyjadą teraz do Konarzewa. Na wyjazdach zagramy z drużynami o mniejszym potencjale, ale na pewno nie mniej groźnymi. Runda wiosenna zapowiada się interesująco, a jej początek już w ten weekend, na stadionie w Konarzewie.

Pierwszym naszym rywalem będzie najsłabszy zespół poprzedniej rundy - Huragan Michorzewo. Michorzewianie o jesieni chcą jak najszybciej zapomnieć, bowiem zdobyli zaledwie 4 punkty i na tle lokalnego rywala z Głuponii wypadli wręcz kompromitująco przegrywając w ligowym meczu 0-5. Wydaje się, że drużyna z Michorzewa niczym nie może zaskoczyć Orkan. Na pewno, nie możemy być tego tacy pewni. W osotniej kolejce rundy jesiennej, z takiego samego założenia wychodzili zawodnicy Lipna Stęszew i zaledwie zremisowali z "czerwoną latarnią" rozgrywek 1-1 na własnym stadionie.

Orkan rozpoczyna kolejną rundę, jak zawsze, z nadziejami. Siła nadziei nie decyduje jednak o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej, dlatego czeka nas 13 spotkań, w których musimy oddać całą swoją wolę walki, umiejętności i zangażowanie. Pierwszą odsłoną tego maratonu powinno być niedzielne spotkanie z Huraganem Michorzewo. Nie trzeba chyba przypominać, że takie mecze na boisku w Konarzewie, z takimi rywalami musimy wygrywać. Dla piłkarzy z Konarzewa cel na niedzielę jest jasny i wierzymy, że uda się go osiągnąć.

Jesienią Orkan rozgromił piłkarzy z Michorzewa wygrywając 3-0 przy wielu niewykorzystanych szansach. W niedzielę również liczymy na zwycięstwo. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 na Stadionie Gminnym w Konarzewie.

Dzień wcześniej odbędzie się spotkanie Orkanu II Konarzewo z Pelikanem Niechanowo. Piłkarze rezerw konarzewskiego klubu stanowią wielką niewiadomą. Zimą drużyna przeszła przebudowę przebiegającą pod okiem trenera Piotra Bartkowiaka. W sobotę zawodnicy z Konarzewa staną przed szansą zrewanżowania się Pelikanowi Niechanowo za bolesną porażkę 0-6 w pierwszym meczu i uszczypliwe docinki na stronie internetowej. Czy szansę wykorzystają ? Przekonajmy się na własne oczy, w sobotę, o godz. 16.00 na Stadionie Gminnym w Konarzewie.

 Powrót