Zapowiedź 15. kolejki

Zawodników Orkanu Konarzewo czeka pierwszy poważny test w rundzie wiosennej. Konarzewianie jadą do Głuponii na mecz z rewelacją rundy jesiennej.

Poprzedni weekend przyniósł bardzo ciekawe rezultaty rozgrywek w grupie trzeciej A-klasy. Tylko dwa mecze zakończyły się bezpośrednim rozstrzygnięciem. W pozostałych konfrontacjach padły remisy. Najbardziej skorzystały na tym drużyny, które w pierwszej wiosennej kolejce odniosły zwycięstwo czyli m.in. Orkan. Piłkarze z Konarzewa awansowali na trzecie miejsce i do prowadzącej Korony Bukowiec mają tylko trzy punkty straty. W czołówce tabeli panuje wielki ścisk. Każda strata punktów oznacza spadek o nawet kilka pozycji - dlatego bardzo ważny jest mecz z Rakietą Głuponie.

Rakieta Głuponie jest beniaminkiem tegorocznych rozgrywek w A-klasie. Piłkarze z Głuponii zaczęli ligę bardzo wystraszeni i po dwóch pierwszych meczach wszyscy typowali ich do spadku. Głuponianie najwierw przegrali 1-6 z Lipnem Stęszew, a następnie 1-5 z Orkanem Konarzewo. Później jednak coś się w zawodnikach Rakiety odblokowało i od pamiętnego meczu w Konarzewie, zespół z Głuponii nie przegrał żadnego spotkania ! Po drodze odprawiał wyżej notowanych rywali m.in. Spójnię w Strykowie (2-0) i Koronę w Bukowcu (3-2). To musi budzić podziw i szacunek. Runda jesienna była wyśmienita dla beniaminka z Gminy Kuślin. Jaka będzie wiosna ? Na razie Rakieta zremisowała bezbramkowo w pierwszym wiosennym meczu z Lipnem w Stęszewie.

Orkan wiosnę rozpoczął od zwycięstwa 1-0 z Huraganem Michorzewo, który okupuje dolne regiony tabeli. Konarzewianie nie mieli pomysłu jak wygrać w niedzielę z michorzewianami - zbyt wiele było niewykorzystanych sytuacji i boiskowej nonszalancji. Najważniejsze, że udało się zwyciężyć, ale istnieje wiele elementów, które należy poprawić przed najbliższym meczem. Boisko w Głuponiach ma swój klimat i nie łatwo tam będzie wyrwać punkty, ale warto powalczyć, bo stawką jest umiejscowienie się na trwale w czubie tabeli. Mecz pomiędzy Rakietą i Orkanem zostanie rozegrany w niedzielę, o godz. 14.00 na boisku wiejskim  w Głuponiach.

Rezerwy Orkanu udają się na spotkanie z Clescevią Kleszczewo. W Konarzewie nasi zawodnicy przegrali 0-1, ale zmarnowali wiele szans i mają czego żałować. Spotaknie rewanżowe zostanie rozegrane w niedzielę, o godz. 14.00 na boisku wiejskim w Gowarzewie (gm. Kleszczewo).

 Powrót